Однорічні рослини вирощують із насіння, яке висівають прямо в ґрунт у квітні. Насіння розміщують на відстані близько 12 см один від одного. Землесуміш змішують із перегноєм. Спочатку посіви закривають прозорою плівкою. Коли з’являться сходи, плівку можна забрати.
Багаторічні сорти висівають глибокої осені під зиму. Сходи, що з’явилися на наступну весну, проріджують і садять на постійне місце, де вони можуть рости протягом десятка років. Розмножувати багаторічні сорти волошок можна і поділом торішнього куща навесні, коли рослина починає прокидатися, або наприкінці літа після цвітіння.
Рослини люблять сонце, тому при виборі місця для посадки потрібно уникати затінених місць (у тіні вони зацвітуть пізніше). До ґрунту вони невибагливі, але краще ростуть на піщаних слабокислих ґрунтах без особливого зволоження. Якщо кислотність збільшується, рослина багаторічних сортів може загинути. В цьому випадку потрібно провапнувати ґрунт.
Хоча волошка і невимоглива до догляду, але прополювання квітника, розпушування ґрунту і підживлення підуть їй тільки на користь. Підживлення сечовиною та нітрофоскою з розрахунку 25-30 г на відро води сприяє рясному цвітінню.
У міру в’янення квіток їх потрібно зрізати. Це роблять для того, щоб сад не перетворився на волошкове поле: рослина добре розмножується самосівом. Зрізати квітки потрібно не під корінь, щоб листя, що залишилося, продовжувало прикрашати квітник.
Рослина потребує дуже помірного поливу у міру висихання ґрунту. Посуху волошка переносить набагато легше, ніж надмірний полив. Якщо літо не посушливе, то поливу квітка не потребує, достатньо дощів.
Магнітні бурі – це періоди, коли багато людей відчувають погіршення самопочуття, виникають проблеми зі здоров'ям.…
Дехто не підозрює, що має право не платити за "комуналку" – розповідаємо, як це зробити…
Пенсійний фонд вимагає нову заяву, без якої виплати можуть зупинити. Що це за документ і…
У серпні внутрішньо переміщених осіб чекають не лише нові види соціальної підтримки, а й ретельні…
Законопроєкт, про який давно забули, знову на столі в депутатів. Чим він може обернутися для…
Щоб капуста не втратила смак і довго лежала в погребі, добрива треба вносити до певного…