Новини

Яке сьогодні свято: 5 вересня – Міжнародний день благодійності та День запізнень

5 вересня відзначають Міжнародний день благодійності. Він встановлений резолюцією Генасамблеї ООН у 2012 році.

Мета Дня – привернути увагу громадськості до діяльності благодійних організацій та окремих осіб у подоланні злиднів та гострих гуманітарних криз, заохочення їхньої роботи та мобілізація людей, громадських організацій та зацікавлених сторін у світі для участі у волонтерській та благодійній діяльності.

Також 5 вересня – День запізнень. Цього дня люди, котрі ніколи не можуть прийти вчасно, можуть зробити це на законних підставах. Адже це День запізнень, який проголошено в США ще в середині минулого століття. Незабаром ідею підхопили й у інших країнах світу.

А ще 5 вересня – Національний день піци із сиром у США. Ця страва вперше з’явилася в Італії, але в серцях американців вона займає особливе місце. Готують її і вдома, і у спеціальних закладах.

Що сталося в Україні та світі 5 вересня?

  • 1015 – у боротьбі за київський престол князь Святополк вбиває брата Гліба;
  • 1755 рік — британська влада починає депортацію французьких поселенців з Нової Шотландії (Канада);
  • 1800 – Королівство Великобританії захоплює Мальту;
  • 1918 – Рін-Тін-Тін, німецька вівчарка, що стала першою кінозіркою;
  • 1929 – прем’єр Французької республіки Арістід Бріан пропонує об’єднати європейські держави в одну;
  • 1939 – США проголошує нейтралітет у Другій світовій війні;
  • 1957 рік – виходить у світ роман Джека Керуака “На дорозі” – одна з найкращих книг про покоління битників;
  • 1964 рік — гурт The Animals посідає перше місце в американському хіт-параді зі своєю версією пісні “The House of the Rising Sun”;
  • 1991 рік – проходить перший відкритий фестиваль кіно країн СНД та Балтії – “Кіношок”;
  • 1998 – пісня “If You Tolerate This” групи Manic Street Preachers очолює чарт;
  • 2014 рік — у засідці під Веселою Горою та Кольоровими Пісками на Луганщині українські війська втрачають 42 бійці загиблими та зниклими безвісти;
  • 2019 рік – заявили про початок роботи Вищого антикорупційного суду, створення якого зі статусом спеціального суперечить нормам Конституції України.

Новое на сайте

  • Новини

Покарання для військовозобов’язаних хочуть посилити: за що загрожуватиме кримінальна відповідальність

Кабмін схвалив законопроєкт, який передбачає нову кримінальну відповідальність для військовозобов'язаних. Про що йдеться.

21/08/2025 14:36
  • Новини

Пенсійний фонд України надаватиме нову грошову допомогу: як отримати виплати

Пенсійний фонд України отримав повноваження призначати й нараховувати нові виплати. Хто може на них претендувати…

21/08/2025 13:52
  • Новини

В Україні затвердили початок і кінець навчального року: хто навчатиметься офлайн, а хто – онлайн

Уже відомо, коли розпочнеться та завершиться новий навчальний рік в українських школах та в якому…

21/08/2025 12:53
  • Новини

Частині отримувачів пільг на комуналку її скасують: затверджено новий порядок виплати допомоги

Частина отримувачів пільг на житлово-комунальні послуги втратить її у 2025 році. Це пов'язано з ухваленням…

21/08/2025 11:55
  • Новини

Для кого із вчителів новий навчальний рік стане останнім у професії: хто вийде на пенсію

За 10 днів розпочнеться новий навчальний рік. Розповідаємо, хто з учителів зможе піти на пенсію…

21/08/2025 10:44
  • Новини

Мінімальна пенсія у понад 16 тисяч гривень: хто може отримати такі виплати у 2025 році

В Україні діє правило, яке захищає від мізерних пенсій окремих громадян – їхні виплати починаються…

21/08/2025 09:50