Законопроект зареєстровано за №9212 від 17.04.2023, пише Соціалка.
Головне завдання документа – розвантажити солідарну пенсійну систему та забезпечити великі виплати майбутнім пенсіонерам.
За даними Пенсійного фонду України, станом на жовтень 2021 року кількість застрахованих осіб в обов’язковій солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування складає 12,17 мільйона осіб, з них 9,75 мільйона найманих працівників та 1,35 мільйона осіб фізичних осіб-підприємців, чисельність пенсіонерів становить 10,9 мільйонів осіб.
Саме тому впровадження накопичувальної системи просто необхідне, на думку народних депутатів. В іншому випадку, пенсії просто не буде чим платити.
Як зазначається, після запровадження другого, накопичувального рівня пенсійної системи працівники обов’язково платитимуть із зарплати обов’язкові щомісячні внески до обраного недержавного пенсійного фонду. Такі самі внески робитимуть і роботодавці.
Отже, після виходу на пенсію людина отримуватиме дві пенсії – гарантовану державою солідарну та персоніфіковану накопичувальну.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що частина українців втратить свій стаж роботи для пенсії.
Частина українців можуть зареєструватися на отримання нової грошової допомоги від благодійної організації. Потрібно заповнити онлайн-анкету.
Частину паперових пенсійних посвідчень можуть визнати недійсними. Хто не зможе скористатися пенсійним та з чим…
Частина українців можуть отримати безкоштовні продуктові набори від міжнародної організації. Як це зробити.
Деякі пенсіонери можуть отримувати. На які доплати до пенсій можна розраховувати та як їх оформити.
22 травня в Україні відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття і День Шерлока Холмса . Вшановують…
За понаднормовий стаж українські пенсіонери можуть отримати доплату. Про які суми йдеться, і хто може…