«Народився 1968 року, проживаю в 4-й чорнобильській зоні, але посвідчення в мене немає. Стаж роботи 34-35 років. У якому віці я можуть вийти на пенсію?», – запитав чоловік.
Фахівці Пенсійного фонду відповіли, що умови зниження пенсійного віку для тих, хто проживає в зоні посиленого радіологічного контролю визначено статтею 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Право на зниження пенсійного віку мають, зокрема, особи, які прожили або відпрацювали в цій зоні станом на 1 січня 1993 не менше чотирьох років.
При цьому зниження пенсійного віку складає на 1 рік за кожні три роки проживання, але не більше ніж п’ять років. Для тих, хто проживав або працював у зоні посиленого радіологічного контролю в період з моменту аварії до 31 липня 1986 р. незалежно від часу проживання або періоду роботи в цей період, є 2 роки початкової величини зниження пенсійного віку, їм достатньо прожити або відпрацювати в цій зоні дев’ять років.
Якщо вищезазначені умови не виконані, право на призначення пенсії за віком настане після досягнення 60-річного віку.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що Верховна Рада прийняла важливий закон про призначення пенсії.
Частина українців можуть зареєструватися на отримання нової грошової допомоги від благодійної організації. Потрібно заповнити онлайн-анкету.
Частину паперових пенсійних посвідчень можуть визнати недійсними. Хто не зможе скористатися пенсійним та з чим…
Частина українців можуть отримати безкоштовні продуктові набори від міжнародної організації. Як це зробити.
Деякі пенсіонери можуть отримувати. На які доплати до пенсій можна розраховувати та як їх оформити.
22 травня в Україні відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття і День Шерлока Холмса . Вшановують…
За понаднормовий стаж українські пенсіонери можуть отримати доплату. Про які суми йдеться, і хто може…