Щорічно 22 березня у світі відзначається Всесвітній день води. Ідея його проведення вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку, яка відбулася 1992 року в Ріо-де-Жанейро.
Вода потрібна людству. Хоча 70% земної поверхні покрито водою, 97,5% – це солона вода. З 2,5% прісної води, що залишилися, майже 68,7% — замерзла вода крижаних шапок і льодовиків. Лише один відсоток від загального обсягу водних ресурсів планети є доступним для використання людиною. Сьогодні понад 663 млн осіб не мають джерел питної води поблизу місць проживання, а 2,2 млрд осіб не мають доступу до безпечної води.
У 20 столітті використання води збільшилося у 6 разів та більш ніж у 2 рази перевищує темпи приросту населення. У розвинених країнах до 30% запасів прісної води губляться через витік, а деяких великих містах втрати можуть досягати 70%.
22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для довкілля та розвитку суспільства.
Історія виникнення та розвитку Балтійського моря, розташованого у північній Європі та що належить басейну Атлантичного океану, почалася при відступі останнього Валдайського льодовика приблизно 15 тисяч років тому, коли край льодовика простягався вздовж південного кордону.
Розміри льодовика були величезні – його товщина досягала більше кілометра, і коли він відступав, то на своєму шляху згладив височини, дряпаючи тверді породи і захоплюючи масу пухкого матеріалу, щебеню і валунів.
При цьому крига перетворювалася на величезні маси води, рівень океану підвищувався, і з’явилися передльодовикові озера. У міру відступу льодовика озера з’єдналися в єдине Балтійське льодовикове озеро, воно було дуже холодним, у ньому навіть плавали айсберги.
Середня глибина Балтійського моря становить приблизно 51 метр, найбільша — 470 метрів. Екологи стверджують, що сьогодні Балтійське море завалено сміттям і гостро потребує очищення.
22 березня таксисти всього світу відзначають професійне свято – Міжнародний день таксиста.
Саме цього дня 1907 року на вулицях Лондона з’явилися перші автомобілі, оснащені спеціальними лічильниками. Лондонські візники назвали лічильник “таксиметр” – від французького -такс (плата), і грецького – метрон (вимірювання). З того часу індивідуальний міський транспорт почали називати таксі, а візників — таксистами.
Православна церква 22 березня вшановує пам’ять сорока Севастійських мучеників. 22 березня ще називали Жайворонки чи Сорок сороків.
Не можна важко фізично працювати, займатися ремеслом, рукоділлям та виконувати роботу по дому. Свято припадає на час Великого посту, тому не можна їсти м’ясо, рибу, молоко та яйця. Не варто позичати і віддавати борги.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.
У 2025 році право вийти на пенсію у 60 років мають ті, хто набув щонайменше…
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.