Це випливає з 266 статті Податкового кодексу України, пише Обозреватель.
Податок треба заплатити тим, хто має досить великі «апартаменти». Зайвою вважається площа будинку від 120 квадратів та квартири – від 60 квадратних метрів. Платіжки надходять за минулий рік.
Кожному власнику “зайвої” нерухомості прийде квитанція (до 1 липня). З моменту вручення квитанції надають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, проте її розмір не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати.
2023-го це 97,5 грн. Також місцева влада може збільшити “норму”. Наприклад, брати податки за квартири площею, що перевищує не 60, а 70 квадратних метрів.
Припустимо, що місцева влада встановила максимальну ставку та мінімальну норму за площею. За правилами платити за квартири не потрібно тим, у кого житло знаходиться на окупованій території або в їхніх населених пунктах велися воєнні дії.
При цьому якщо площа квартири більша за 300 “квадратів” (або будинки від 600 “квадратів”) розмір податку складе 25 тисяч гривень. Якщо ж квартира 113 «квадратів», то доведеться заплатити понад 5 тисяч гривень.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому і скільки доведеться платити за земельний пай.
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…