Сьогодні віруючі відзначають Святкування Різдва Христового, Собор Пресвятої Богородиці, а також свято Віленсько-Остробрамської та Барлівської ікон Божої Матері.
Крім того, православні християни згадують святих Давида та Йосипа, преподобних Євареста, Костянтина та Никодима, священномучеників Олександра, Григорія, Димитрія, Євфимія, Леоніда, Михаїла та Миколи, преподобномучеників Василя та Ісаакія, преподобномучениць Августу, Анфісу, Анфісу.
Олександр, Марія, Микола, Дмитро, Михайло, Костянтин, Василь, Леонід, Григорій, Анфіса, Йосип, Юхим, Давид.
Сьогодні відзначається День обертання Землі та День комп’ютерного набору, День повитух та День заразливого сміху.
8 січня наші пращури святкували День повитух. Раніше жінки народжували вдома, а допомагали їм у цій нелегкій справі повитухи – зараз цю професію називають акушерством. Повітухи мали мати бездоганну репутацію, адже вважалося, що вони не лише допомагають дитині з’явитися на світ, а й впливають на її подальшу долю. У народі цей день називали “Бабині каші”.
Здавна повитухи були в кожному населеному пункті. До них висувалося чимало вимог, а тому не кожна жінка могла стати повитухою. Часто професія передавалася від матері до дочки. Але в будь-якому разі повитухою могла стати тільки жінка дітородного віку, у якої є свої діти. Також важливими рисами характеру були охайність та чиста репутація. Потрібно було мати й особливі вміння.
У народі існувало повір’я, що між повитухою та немовлям все життя зберігається духовний зв’язок. Тому її часто запрошували на дні народження, хрестини, весілля. Часто повитухи також були знахарками і лікували місцеве населення.
Наші пращури вірили, що справжня повитуха вміє перекласти біль породіллі на її чоловіка. Поки він страждатиме від болю, жінка народить спокійно і тихо.
Також 8 січня святкують День заразливого сміху. Вперше це веселе свято було відзначене у 1981 році. А заснувала його звичайна жінка Джоан Уайт. Вона вирішила, що людям потрібен день, коли весь світ щиро посміхається і всі стають хоч трохи щасливішими. Дата обрана символічно, адже у багатьох країнах світу якраз у першій половині січня (після зустрічі Нового року) люди веселяться та гуляють.
Це неофіційна святкова подія, яка святкується переважно в країнах Європи. Традиційно цього дня жартують, влаштовують різні веселі розіграші. Але варто запам’ятати, що друзів жартома ображати в жодному разі не можна. День заразливого сміху має нести лише позитив.
А ще 8 січня святкують День обертання Землі. Свято було введено на честь того, що у 1851 році фізик Жан Фуко довів, що Земля обертається навколо Сонця. І тому він закріпив на куполі Пантеона (Париж) величезний маятник. Завдяки кріпленню із сталевого дроту маятник міг рухатися в будь-який бік. Коли Фуко повертав його, помітив обертання площини приладу, хоча цього пояснення не було. Вчений спочатку приміряв модель планети на свій латунний маятник, що допомогло зрозуміти – він науково довів обертання Землі. Своє спостереження він зафіксував уночі 8 січня. Маятник отримав назву “маятник Фуко”. А пам’ять про цей досвід вшановується щороку.
У 2023 році на восьме січня припадає 16-та місячна доба. Нічне світило “зменшується” і знаходиться в знаку зодіаку Лев.
Зійде природний супутник о 17:15, а протилежна дія здійснить о 10:30.
У місячному календарі сьогоднішній день описаний як «гармонійний». Людині має вистачити сил на реалізацію найамбіційніших планів.
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…