Існує три вікові групи пенсіонерів. Для кожної діє порядок нарахування пенсій. До першої групи належать люди, що народилися до 1949 року. Якщо ви належите до цієї категорії, то можете претендувати на мінімальну пенсію у Польщі. Жінкам потрібно мати 20 років стажу, а чоловікам – 25 років. Наприклад, ви пропрацювали у Польщі лише рік чи два, а в Україні – 30–40 років. Цього буде достатньо, щоб стаж зарахувався, і ви змогли претендувати на пенсію в Польщі, пише видання EWW.
До другої групи входять люди, які народилися в період з 1949 по 1969 рік. Якщо ви належите до цієї категорії, то ваша пенсія залежатиме від того, скільки податків ви та ваш роботодавець відрахували до ZUS та Пенсійного фонду у Польщі.
Розмір пенсії може бути будь-який, навіть один злотий на місяць. Є випадки, коли люди отримують менше одного злотого на місяць. Все це залежить від суми сплачених податків та від того, як довго ви працювали у Польщі до досягнення пенсійного віку (60–65 років).
До третьої групи входять люди, що народилися після 1969 року. Ці люди знаходяться приблизно в такій ситуації, як і люди з попередньої групи. Їхня пенсія залежатиме від рівня податків, який вони заплатили, працюючи все своє життя.
Однак у третьої групи ситуація все ж таки краща, ніж у другої. У другій категорії роботодавець сплачував податки або у ZUS, або до Пенсійного Фонду, а у третій – в обидві організації.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи варто українцям чекати на індексацію пенсій у 2023 році.
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю.
Громадяни, які належать до визначених категорій, можуть отримати квітневу гуманітарну допомогу у вигляді продуктового набору.…
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…