Справа в тому, що вартість доставки газу формується за принципом замовленої потужності, тобто на рік наперед. Ну а оскільки побутові споживачі самі не замовляють собі річний обсяг наперед, то в них за основу беруть споживання за попередній газовий рік.
При цьому газовий рік не відповідає календарному: його вважають з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня наступного року, пише biz.today.ua.
Таким чином, у поточному газовому році, який розпочався 1 жовтня 2022 року і триватиме до 30 вересня 2023 року, беруть за основу обсяг газу, спожитий домогосподарством з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року. Цей обсяг ділять на 12 частин і отримують місячне споживання. І вже за цим споживанням для кожного клієнта рахують місячну плату за доставку газу, яка буде незмінною протягом року.
“Наприклад, якщо за попередній газовий рік ви спожили 120 кубометрів природного газу, то щомісяця оплачуватимете вартість доставки за 10 кубометрів”, – роз’яснили у Facebook-акаунті 104.ua.
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…