З приходом останнього місяця осені на українців чекає чимало змін, які стосуватимуться, зокрема, і їхніх гаманців. Про основні з них розповідає Finance.ua.
З 1 листопада набирають чинності норми Закону № 2600. Зміни передбачають введення для девелоперів податку на додану вартість за касовим методом, а для людей — продавців на первинному ринку податок на доходи фізосіб у розмірі 18% від різниці між ціною купівлі та ціною продажу за першої продаж квартири.
Відповідно до цього закону, забудовникам доведеться платити 20-відсотковий ПДВ за касовим методом, а інвесторам — податки із продажу житла, в яке вони вклали свої гроші.
З 1 листопада змінюється вартість термінового оформлення внутрішнього паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Так, наприклад, щоб оформити паспорт за 10 днів, тепер доведеться віддати не 252 грн., як це було раніше, а 496 грн.
А за оформлення закордонного паспорта за три чи сім днів доведеться заплатити не 704 грн., а 992 грн.
Крім того, оформлення та обмін проїзного документа біженця зросте в ціні з 226 до 452 грн., а виду на тимчасове проживання — з 352 до 452 грн.
Оформлення та обмін картки мігранта подорожчає з 199 до 399 грн.
Тарифи на комунальні послуги з 1 листопада не зміняться. В Україні продовжує діяти закон, згідно з яким тарифи на газ, опалення та гарячу воду не можна підвищувати протягом воєнного стану та шести місяців після нього.
Також днями Кабінет Міністрів прийняв ухвалу, яка передбачає, що ціна на електроенергію для населення залишиться незмінною до кінця опалювального сезону — до 31 березня 2023 року.
1 листопада набирає чинності постанова уряду про відкриття спеціального рахунку для українців на деокупованих територіях та евакуйованих громадян.
За рахунок коштів донорів, які надходитимуть з цього приводу, мешканці звільнених територій отримуватимуть гуманітарну та одноразову допомогу у розмірі 3000 грн. для дітей та інвалідів, 2000 грн. – для інших категорій. Виплати здійснюватиме Укрпошта.
Як пояснили в Мінреінтеграції, алгоритм отримання грошової допомоги мешканцями звільнених населених пунктів передбачає, що:
Укрпошта на підставі відомостей Укрзалізниці за три дні до відправлення евакуаційного поїзда подає Мінреінтеграції інформацію про кількість коштів, що виїжджають та орієнтовну суму.
Після цього Мінреінтеграції протягом двох днів з дня отримання подання перераховує кошти Укрпошті, яка протягом п’яти днів здійснює виплати.
У жовтні в Україні зросла мінімальна заробітна плата, відповідно підвищилися пенсії.
Додаткові підвищення на листопад не заплановані. Ті пенсіонери, які мають право на підвищення пенсій, але не отримали його до 25 жовтня, можуть звернутися до перерахунку в листопаді до органів ПФУ.
На підвищення пенсії мають право особи:
З 1 листопада українським біженцям у Нідерландах необхідно мати спеціальну позначку у паспорті чи О-документі для підтвердження набуття статусу тимчасового захисту.
Вона буде доказом того, що українці проживають у Нідерландах на підставі Директиви ЄС про тимчасовий захист та мають доступ, серед іншого, до ринку праці.
Позначку-вклейку в паспорт або О-документ видає Служба імміграції та натуралізації Нідерландів (Immigratie-en Naturalisatiedienst, IND).
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…