З ініціативи Європейського товариства радіологів, починаючи з 2012 року, світова громадськість відзначає Міжнародний день радіології – професійне свято для фахівців цієї медичної галузі – радіодіагностів та радіотерапевтів різних напрямків.
З метою привернути увагу громадськості до радіології та запроваджено професійне свято. День для нього обраний невипадково. Саме 8 листопада 1895 р. Вільгельм Конрад Рентген виявив існування названих його ім’ям променів. На жаль, тріумфатор електротехнічної виставки 1881 року етнічний українець Іван Пулюй зі своєю «лампою-трубкою» та Х-променями – фактичний піонер радіології – відомий лише порівняно вузькому колу фахівців.
Вже через рік після відкриття випромінювання у світі з’явилися перші рентген-апарат та плівка, чутлива до рентгену. Після цього буквально відразу почали з’являтися рентген-кабінети та клініки, які служили діагностиці у пульмонології, травматології та стоматології.
Дотепер рентген – найбільш поширений, швидкий і доступний засіб діагностики у світі. З часом радіологія зробила великий стрибок у розвитку: з’явилися нові методи, апарати променевої діагностики та терапії тощо. Своєю сумлінною та нелегкою працею рентгенологи та рентгенлаборанти показують приклад мужності, витривалості, терпіння та старанності, хоробрості в небезпечних умовах, відданості обраної професії, розуміння та готовності допомогти людям за першої загрози здоров’ю.
8 липня у північних областях та на Вінниччині очікуються дощі, на решті територіях - без…
Слід пам'ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.
У спеку не хочеться довго стояти біля плити. Ми пропонуємо вам швидкі та оригінальні літні…
Якщо у вас під час ходьби стали боліти або німіти ноги, варто звернутися до лікаря…
Смартфон розряджається швидше, ніж хотілося б? Можливо, справа не у старому акумуляторі, а у повсякденних…
Ви здивуєтеся, дізнавшись, на що здатна звичайна лимонна кислота. Ось кілька лайфхаків, які варто спробувати…