З ініціативи Європейського товариства радіологів, починаючи з 2012 року, світова громадськість відзначає Міжнародний день радіології – професійне свято для фахівців цієї медичної галузі – радіодіагностів та радіотерапевтів різних напрямків.
З метою привернути увагу громадськості до радіології та запроваджено професійне свято. День для нього обраний невипадково. Саме 8 листопада 1895 р. Вільгельм Конрад Рентген виявив існування названих його ім’ям променів. На жаль, тріумфатор електротехнічної виставки 1881 року етнічний українець Іван Пулюй зі своєю «лампою-трубкою» та Х-променями – фактичний піонер радіології – відомий лише порівняно вузькому колу фахівців.
Вже через рік після відкриття випромінювання у світі з’явилися перші рентген-апарат та плівка, чутлива до рентгену. Після цього буквально відразу почали з’являтися рентген-кабінети та клініки, які служили діагностиці у пульмонології, травматології та стоматології.
Дотепер рентген – найбільш поширений, швидкий і доступний засіб діагностики у світі. З часом радіологія зробила великий стрибок у розвитку: з’явилися нові методи, апарати променевої діагностики та терапії тощо. Своєю сумлінною та нелегкою працею рентгенологи та рентгенлаборанти показують приклад мужності, витривалості, терпіння та старанності, хоробрості в небезпечних умовах, відданості обраної професії, розуміння та готовності допомогти людям за першої загрози здоров’ю.
Тисячі українців виявилися далеко від своїх будинків через війну. Що робити з комунальними платежами, якщо…
Ми чули про те, як наші бабусі їли лободу і жували цикорій, як корисний кульбаба.…
Програма «Доступні ліки» діє в Україні з 2019 року. За цією програмою можна отримувати певні…
У разі накладання арешту на рахунки боржника, державні та приватні виконавці не мають доступу до…
З активного користування Нацбанку України виводить монети, які були випущені до 2003 року. Метою є…
Ця квітка має не тільки царську красу, але й неповторний аромат. Троянда також вважається лікарською…