Це свято відзначається з 31 жовтня 1996 року. Головною метою введення дня Чорного моря було привернути увагу міжнародного співтовариства до того, якої шкоди завдають перелов риби, забруднення води та глобальне потепління.
Експерти все частіше роблять висновок, що за останні роки динаміка забруднення Чорного моря значно зросла. У морі з’явилися придонні території, де практично не зареєстровано жодного живого організму. На одній третині площі шельфу північно-західної частини Чорного моря реєструються великі зони без кисню, що призводить до загибелі всього живого.
Будучи замкнутим басейном, Чорне море акумулює у собі всі забруднювачі, що приносяться водами Дунаю, Дніпра, Південного Бугу, Дністра та інших річок, причому не лише України, а й Грузії, Туреччини, Болгарії, Румунії. Річковий стік становить понад 50% всього обсягу водного надходження до моря. За даними дослідників, понад 60% забруднюючих речовин Чорного моря “приходять” саме з річковим стоком із території близько 20 країн індустріальної Європи. Усього за 30 років це призвело до незворотних змін морської екосистеми.
Одним із найбільш актуальних аспектів діяльності в рамках захисту навколишнього середовища Чорного моря в регіональному вимірі, як і раніше, залишається нестійка суспільна позиція, недостатня поінформованість, активність та усвідомлення необхідності консолідації зусиль для вирішення термінових екологічних проблем Чорного моря.
Приготування пиріжків з горохом займе чимало часу, але воно того варте: ситно, корисно, дуже смачно.
Не кожен пенсіонер може розібратися з тим, як і за що йому нараховується пенсія, які…
В Україні пенсіонери можуть отримувати не лише пенсії, а й різноманітні доплати, серед яких є…
Картопля – не примхлива рослина, але при її висаджуванні дуже легко припуститися помилок, які знизять…
Ніжне та ароматне печиво у вигляді гнізд стане ідеальним доповненням до вашого святкового меню. Спробуйте…
Частина українців можуть втратити доступ до власних рахунків, відкритих у відомому банку. Кого саме це…