Новини

243-й день війни: у Генштабі розповіли про реальну ситуацію на фронті

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, покращити тактичне становище, зосереджує зусилля на стримуванні дій сил оборони на окремих напрямках, натомість веде наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямах.

Минулої доби Сили оборони України відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Землянки та Чавунівки Харківської області, а також Соледар, Бахмут, Андріївка, Кліщіївка, Новомихайлівка, Мар’їнка, Невельське, Первомайське та Авдіївка Донецької області.

Всього за попередню добу окупанти завдали 2 ракетних та 28 авіаційних ударів, здійснили 65 обстрілів із реактивних систем залпового вогню. Ворожі удари отримали об’єкти цивільної інфраструктури населених пунктів Бахмут, Запоріжжя, Миколаїв та Новотаврійське Запорізької області.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація без істотних змін. У жовтні цього року на території республіки Білорусь продовжуються заходи перевірки мобілізаційних ресурсів. При місцевих органах виконавчої влади створено спеціальні групи для перевірки та уточнення інформації про потенційних призовників. Йде уточнення роду діяльності чоловіків призовного віку, військово-облікових спеціальностей та сімейного стану. Зберігається загроза завдання ракетних та авіаційних ударів по об’єктах критичної інфраструктури України з території республіки Білорусь, включаючи застосування ударних БпЛА іранського виробництва.

На інших напрямках ворог здійснював обстріл:

  • на Слобожанському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Григорівка, Червоне, Огурцове, Стариця, Петро-Іванівка, Фіголовка, Домашнє, Червона Зоря та Чавунівка;
  • на Куп’янському та Лиманському напрямках – з танків та різнокаліберної артилерії, в районах населених пунктів Берестове, Греківка, Зарічне, Ковалівка, Макіївка, Ямполівка, Кам’янка та Білогорівка;
  • на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Бахмутське, Бахмут, Білогорівка, Веселе, Зеленопілля, Клищіївка, Курдюмівка, Нью-Йорк, Озаранівка, Опитування Соледар, Спірне та Яківна;
  • на Авдіївському напрямі – з танків та артилерії різних типів, в районах населених пунктів Авдіївка, Опитне, Водяне, Невельське, Красногорівка, Костянтинівка, Первомайське, Новомихайлівка, Мар’їнка, Пречистівка, Новопіль, Новосілка ;
  • на Новопавлівському та Запорізькому напрямках – із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Велика Новосілка, Времівка, Вугледар, Гуляйполе, Залізничне, Малинівка, Микільське, Ольговське, Павлівка та Шевченка.

На Південнобузькому напрямку ворог вів обстріли в районах населених пунктів поряд із лінією зіткнення. Серед них – Шевченкове, Тернові Поди, Мирне, Новогригорівка, Квітневе, Киселівка, Благодативка, Новополтавка, Білогірка, Давидів Брід та Трифонівка.

Від вогню реактивної та ствольної артилерії постраждала інфраструктура Нікополя та Іллінки Дніпропетровської області. За уточненою інформацією, підтверджено знищення трьох реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град”, а також евакуацію близько сімдесяти поранених військовослужбовців противника 22 жовтня поточного року в районі населеного пункту Михайлівка Запорізької області.

У місті Енергодар російські окупанти здійснили ротацію особового складу на АЕС. І далі фіксуються факти фізичного та морального тиску на працівників Запорізької АЕС з метою примусу їх до підписання контрактів з корпорацією “Росатом”. Крім того, загарбники заборонили працівникам електростанції виїзд на територію, підконтрольну українській владі.

Авіація Сил оборони минулої доби завдала 11 ударів. Підтверджено поразку 11 районів зосередження озброєння та військової техніки супротивника. Підрозділи протиповітряної оборони збили 12 БПЛА “Shahed-136”.

Українські ракетні війська та артилерія за минулу добу вразили чотири пункти управління, п’ять районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, чотири боєприпаси, зенітний ракетний комплекс, район вогневих позицій артилерії та інші важливі об’єкти супротивника.

Новое на сайте

  • Новини

Комуналка повільно, але впевнено дорожчає: за що українці вже платять більше

Загальне зростання цін в Україні сповільнилося, однак комунальні платіжки все ж ростуть. Найвідчутніше українці це…

14/12/2025 15:00
  • Новини

Чому сало перетворилося на делікатес: що відбувається з традиційним продуктом українців

Сало, яке завжди вважалося символом української кухні, для багатьох стало недоступним. Напередодні свят споживачі стикнулися…

14/12/2025 14:00
  • Новини

Можуть залишитися без пенсії: кого у 2026 році торкнуться нові вимоги до стажу

У 2026 році в Україні змінюються умови виходу на пенсію за віком. Це може стати…

14/12/2025 13:00
  • Новини

Швидкий рецепт випічки до свят: як приготувати різдвяне печиво за 25 хвилин

Різдво асоціюється з домашнім затишком й смачною випічкою, але не всі готові проводити години на…

14/12/2025 12:00
  • Новини

Українцям компенсують сотні кіловат електроенергії: хто першим отримає допомогу від держави

Під час опалювального сезону частина споживачів може отримати грошову компенсацію за спожиту електроенергію. Виплати здійснюють…

14/12/2025 11:00
  • Новини

Позбудьтесь негайно шкідливої звички : чому читати новини в темноті зі смартфона небезпечно

Під час вимкнень світла багато людей інстинктивно тягнуться до смартфона. Лікарі пояснюють, чому читання новин…

14/12/2025 10:00