Для розрахунку пенсії обов’язково враховується зарплата за період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року – за даними системи персоніфікованого обліку.
Якщо страховий стаж після 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, за бажанням пенсіонера враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 року, незалежно від перерв та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами.
При цьому законом дозволяється виключати періоди із невигідною зарплатою чи доходом – тобто стаж враховується, а зарплата – ні. Такий підхід сприяє підвищенню коефіцієнта зарплати.
Також можуть бути виключені, наприклад, періоди догляду за дитиною або людиною похилого віку, перебування на обліку в службі зайнятості та інше.
В умовах воєнного стану у багатьох українців знизилися прибутки. І при призначенні пенсії це погано вплине на її розмір.
Щоб не допустити зниження коефіцієнта зарплати, за бажанням заявника можна буде виключити «військовий» період – час воєнного стану та три місяці після його скасування. Про це йдеться у законі, який нещодавно ухвалила Верховна Рада.
Нагадаємо, ми також розповідали, як докупити страховий стаж для пенсії.
Упродовж останніх років нейроонкологія досягла значних успіхів у діагностиці та лікуванні пухлин головного мозку, але…
Благодійний фонд «Рокада» запрошує українців зареєструватися на новий вид гуманітарної допомоги. Ці предмети особливо важливі…
У березні 2025 року український Пенсійний фонд проіндексував пенсії. Виплати більшості категорій пенсіонерів зросли на…
З 26 по 30 травня українців запрошують зареєструватися на нову грошову допомогу. Хто зможе отримати…
23 травня в Україні відзначають День Героїв, День морської піхоти, Всесвітній день спортивної боротьби. Віряни…
Держава оплачує частину комуналки: розповідаємо, кому надають пільги і як їх отримати.