Для розрахунку пенсії обов’язково враховується зарплата за період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року – за даними системи персоніфікованого обліку.
Якщо страховий стаж після 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, за бажанням пенсіонера враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 року, незалежно від перерв та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами.
При цьому законом дозволяється виключати періоди із невигідною зарплатою чи доходом – тобто стаж враховується, а зарплата – ні. Такий підхід сприяє підвищенню коефіцієнта зарплати.
Також можуть бути виключені, наприклад, періоди догляду за дитиною або людиною похилого віку, перебування на обліку в службі зайнятості та інше.
В умовах воєнного стану у багатьох українців знизилися прибутки. І при призначенні пенсії це погано вплине на її розмір.
Щоб не допустити зниження коефіцієнта зарплати, за бажанням заявника можна буде виключити «військовий» період – час воєнного стану та три місяці після його скасування. Про це йдеться у законі, який нещодавно ухвалила Верховна Рада.
Нагадаємо, ми також розповідали, як докупити страховий стаж для пенсії.
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…