Під час окупації банки мали пошкодити у сховищах усю готівку, яку не могли вивезти. Але грішми оволоділи оккупанти і вони пішли в обіг.
Таку готівку виявили у банківських терміналах у різних регіонах – у Києві, Одесі, Дніпрі та у західних областях.
На жаль, жодний термінал не може відрізнити зіпсовані купюри від реальних. Вони ж не підроблені. Просто можуть мати сліди фарби чи дірки. Особливо поважно радять перевіряти купюри номіналом у 500 та 1000 гривень.
Національний банк України нагадує: під час воєнного стану пошкоджені банкноти обміну не підлягають (вони просто вилучаються).
Тому при розрахунках готівкою забарвлені, розрізані або банкноти з прорізами не беріть – відмовтеся від них та попросіть інші.
Банки також намагаються захиститися. Наприклад, всі термінали «Приватбанку» та кількох інших перепрограмували, і вони перестали приймати купюри номіналом понад 200 гривень.
Нагадаємо, ми вже повідомляли, що ПриватБанк частично не приймає великих купюр від своїх клієнтів: що сталося.
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…
Автоматичне перепризначення субсидій стосується більшості домогосподарств. Але якщо змінився склад сім’ї або майновий стан —…
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…