Новини

Цей день в історії: 5 серпня – Міжнародний день світлофора

Міжнародний день світлофора

Дата обрана на честь події, що сталася 1914 року. Цього дня в американському місті Клівленд з’явився перший попередник сучасних пристроїв. Він мав червоний та зелений ліхтарі, а при перемиканні світла видавав звуковий сигнал.

Втім, перший світлофор винайшов британець Джей Найт ще у 19 столітті. Цей апарат було встановлено біля будівлі парламенту у Лондоні 1868 року. Через три роки його ліхтар вибухнув і поранив поліцейського. Після цього про світлофор забули майже на 50 років — до 1910 року, коли було розроблено та запатентовано перший автоматичний світлофорний пристрій із ліхтарями двох кольорів.

Триколірні світлофори, схожі на сучасні, вперше побачили жителі Детройта та Нью-Йорка у 1920 році. Згодом пристрої стали популярними у різних містах Америки та Європи.

Що сталося в Україні та світі 5 серпня?

  • 1054 – у сузір’ї Тельця вибухнула зірка, створивши величезну наднову, видиму на Землі протягом 23 діб вдень і 633 доби вночі. Явище викликало величезну паніку у різних країнах.
  • 1439 — на Флорентійському соборі митрополит Київський Ісидор разом із грецьким архієпископом Василем Бессаріоном підписали церковну унію про об’єднання православної та католицької Церков під владою Римського Папи.
  • 1841 – Томас Кук відкрив перше у світі туристичне агентство.
  • 1866 – від холери помер Йосип Гладкий – останній кошовий Задунайської Січі.
  • 1919 – після 9-годинного бою війська УНР зайняли Жмеринку. Червоноармійці, відступаючи, підірвали тунель та зіпсували 36 паровозів.
  • 1939 — у Миколаєві здана в експлуатацію міська каналізація — на будівництво важливого для міста об’єкту витрачено 4 млн руб.
  • 1941 — у Кракові німецькою поліцією заарештовано та депортовано до Берліна провідника Організації українських націоналістів Степана Бандеру.
  • 1946 – вперше показали людям купальник-бікіні.
  • 1954 – Елвіс Преслі записав свою першу пісню “That’s All Right, Mama”.
  • 1965 — у Києві розпочато будівництво нового житлового масиву Оболонь.
  • 1991 — Верховна Рада УРСР прийняла заяву про безпідставність територіальних претензій Румунії до України щодо Північної Буковини та Подунав’я.
  • 2014 — українські війська звільнили місто Слов’янськ та місто Краматорськ від бойовиків “ДНР”.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про свята у перший день серпня.

Новое на сайте

  • Новини

Магнітні бурі на понеділок, 7 липня 2025 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

06/07/2025 20:56
  • Новини

Гороскоп на тиждень із 7 по 13 липня: світ змінює мову, і нам важливо навчитися говорити нею

Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…

06/07/2025 20:42
  • Новини

Смачний, корисний, освіжаючий десерт – найкраще, що можна придумати у спекотні літні дні

Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…

06/07/2025 19:48
  • Статті

Чому важливо молитися святим: уроки православної традиції

У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…

06/07/2025 18:56
  • Статті

Як дожити до 90: що справді впливає на тривалість життя

Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…

06/07/2025 17:59
  • Новини

Закон, який може позбавити українців останнього житла: як працює система домогосподарств

Скандальний закон, ухвалений без особливої ​​уваги 2022 року, може коштувати українцям їхнього останнього майна. Новий…

06/07/2025 16:59