Новини

ВООЗ закликає повернути масковий режим

Хоча уряди багатьох багатих країн практично відмовилися від COVID-обмежень після успішного впровадження вакцин, генеральний директор організації наголосив, що пандемія “ще не закінчилася”.

Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус заявив, що суб-варіанти “Омікрона” продовжують викликати нові хвилі захворювань, госпіталізацій та смертей по всьому світу.

“Я стурбований тим, що кількість випадків захворювання на COVID-19 продовжує зростати, чинячи додатковий тиск на напружені системи охорони здоров’я та медичних працівників. Мене також непокоїть тенденція до збільшення числа смертей”, – заявив він.

Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) попередило про важкі осінь та зиму через зростання випадків COVID-19 на тлі розслаблення країн-членів.

“COVID-19 залишається неприємною, потенційно смертельною хворобою”, – сказав регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Клюге, зазначивши, що він сам уперше заразився нею два тижні тому.

Клюге назвав поточну ситуацію “схожою на минуле літо”, але, як він уточнив, “цього разу хвиля COVID-19 рухається підводними течіями варіанта Omicron”, який більш заразний.

За його словами, кількість випадків COVID-19 у 53 країнах, що охоплюються організаціями (включаючи декілька в Центральній Азії), за останні шість тижнів зросла втричі, “наблизившись до трьох мільйонів випадків, зареєстрованих минулого тижня”, що становить майже половину від загальної кількості в світі.

За той же період кількість госпіталізацій подвоїлася, і хоча кількість хворих у відділеннях інтенсивної терапії залишається “відносно низькою”, у Європі майже 3000 людей все ще помирають від COVID-19 щотижня, додав він.

За даними організації, очікується, що зростання кількості випадків COVID-19 продовжиться найближчими місяцями через закінчення літніх канікул, відновлення роботи шкіл та соціальної взаємодії, які частіше відбуваються у закритих місцях при зниженні температури.

Регіональний директор ВООЗ у Європі попередив, що у поєднанні зі “зниженням епіднагляду за вірусами” таке зростання вказує на “важку осінь та зиму” в європейському регіоні.

Клюге підкреслив, що держави мають “терміново відреагувати” на прогалини у нагляді за пандемією і діяти зараз, щоб уникнути смертей та серйозних збоїв у системах охорони здоров’я.

Додамо, що Кабмін продовжив карантин через коронавірус до 31 серпня.

Метки: ВООЗ ковід

Новое на сайте

  • Новини

По 200 000 грн щомісяця: пенсії українських суддів і депутатів, які б’ють всі рекорди

Серед українських посадовців, які подали декларації за 2025 рік, сотні людей продовжують отримувати пенсійні виплати…

15.06.2026
  • Новини

Швидше за оцет і лимон: як замаринувати дуже ніжний шашлик за 30 хвилин

Якщо гості вже майже на порозі, а м'ясо ще не замариноване, виручить простий фруктовий маринад.…

15.06.2026
  • Новини

Відключень не буде, а ціни впадуть? Що зміниться для українців після злиття з енергоринком ЄС

Підготовка України до вступу в ЄС поступово змінює правила функціонування енергетичного сектору. Одним із ключових…

15.06.2026
  • Новини

Шахраї полюють на літніх людей: 4 схеми, через які пенсіонери найчастіше втрачають гроші

Зловмисники дедалі частіше використовують тему пенсій та соціальних виплат для виманювання персональних даних. Як не…

15.06.2026
  • Новини

Більше зняти не зможете: ПриватБанк обмежив видання готівки

Клієнти "ПриватБанку" можуть зіткнутися з обмеженнями під час зняття готівки. Що треба знати?

15.06.2026
  • Новини

Дію закордонних паспортів скасували: кому з українців терміново потрібно отримати нові документи

Українцям нагадали про важливу зміну, яка може вплинути на поїздки за кордон. Чиї паспорти визнали…

15.06.2026