Новини

Цей день в історії: 12 липня – Всесвітній день бортпровідника

Всесвітній день бортпровідника: історія свята

Сьогодні своє свято відзначають бортпровідники цивільної авіації, більш відомі як стюарди та стюардеси.

Цій професії вже понад 80 років і вважається, що вона виникла в Німеччині 1928 року, коли на борт почали брати людину, яка мала забезпечувати сервіс під час польоту — стюарда. Спочатку цим займався другий пілот літака, що було ризиковано з погляду безпеки польоту.

Спочатку функції бортпровідників виконували чоловіки — найчастіше були ними колишні офіціанти дорогих ресторанів. 1930 року в США вирішили, що стюардами мають бути привабливі дівчата, що мало стати додатковою рекламою авіаперевезень.

Першою стюардесою в історії авіації називають Еллен Черч зі штату Айова. У свій перший політ у цій якості вона вирушила 15 травня 1930 року, літак слідував рейсом Сан-Франциско – Шайєнн. Дівчина була медсестрою, а також пройшла курс навчання на пілота.

Їй доручили набрати першу групу для підготовки майбутніх стюардес; ними стали сім медсестер віком до 25 років та вагою не більше 52 кілограмів.

Нині до обов’язків сучасного бортпровідника входить забезпечення комфорту та безпеки пасажирів під час польоту.

Що сталося 12 липня в Україні та світі?

  • 1679 – англійський король Карл II видав акт, що гарантує судові права громадян
  • 1776 – з Плімута вирушив у свою останню експедицію Джеймс Кук
  • 1931 – у Франції було встановлено пам’ятник мушкетеру Д’Артаньяну
  • 1933 – Конгрес США ввів таке значення, як МРОТ – мінімальний розмір оплати праці. Тоді він становив 33 центи на годину
  • 1941 – у Радянському Союзі прийнято рішення про відправлення на фронт 577 000 ув’язнених виправних таборів, які повинні кров’ю змити провину перед державою, воюючи у штрафних батальйонах
  • 1962 – у Лондоні відбувся перший концерт гурту «Rolling Stones».
  • 1970 – експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Хейєрдал на човні “Ра-2” через 57 днів плавання досягла берегів Барбадосу

Нагадаємо, раніше ми розповідали про важливі події, що відбулися 6 липня.

Новое на сайте

  • Новини

Погода на вихідні 10-11 січня: чи вдарять ще більші морози

Якою буде погода в Україні в суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.

09/01/2026 23:58
  • Новини

Магнітні бурі в суботу, 10 січня

Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.

09/01/2026 23:39
  • Новини

Мороз до −20 °C: що зробити на городі, щоб не втратити врожай

Правильна підготовка саду й городу до сильних морозів допоможе зберегти коріння, бруньки та корисні рослини…

09/01/2026 23:29
  • Новини

Лінивий торт нашвидкоруч: духовка і міксер не потрібні!

Простий десерт із мінімумом інгредієнтів, який можна приготувати за лічені хвилини без випікання. Обов'язково спробуйте!

09/01/2026 22:47
  • Новини

Більшість соцвиплат в Україні перерахують: хто і скільки отримуватиме у 2026 році

З 1 січня 2026 року в Україні підвищили прожитковий мінімум і мінімальну зарплату, що потягло…

09/01/2026 21:50
  • Пенсійна справа

Пенсійний фонд заявляє про високий рівень задоволеності обслуговуванням: що кажуть самі пенсіонери

Офіційне дослідження «таємний покупець» показало високий рівень задоволеності сервісом Пенсійного фонду. Але пенсіонери скаржаться на…

09/01/2026 20:04