Новини

Чи працюватимуть цього року дитячі літні табори та наметові містечка?

Цього року в Одесі та області літні табори та наметові містечка, зокрема й на базах шкіл, не працюватимуть.

Про це розповів директор департаменту освіти та науки Одеської ОВ Олександр Лончак.

За словами чиновника, оздоровлення може бути лише там, де безпечно – у західних областях України. І якщо у дітей буде бажання, то для них організовуватимуть групи та відправлятимуть до Закарпаття та Чернівецької області.

У свою чергу, директор департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневич підтвердила, що офіційно табори не працюватимуть, адже забрати дітей з дому та помістити їх кудись, де немає бомбосховища, неможливо, бо Одеська область потерпає від ракетних ударів.

Тим часом Міносвіти запропонувало школам попрацювати влітку та просить навчальні заклади створити літні пришкільні табори для дітей в умовах війни.

Як повідомляється на сайті Міністерства, організацію оздоровлення та відпочинку для дітей має забезпечити місцева влада.

У Міносвіти вважають, що денні табори для дітей мають мати тематичні зміни, наукові, спортивні та мовні школи. Це дозволить забезпечити захист дітей в умовах війни, зокрема, це важливо і для переселенців, які проживають у місцях компактного розміщення.

“Організація пришкільних таборів можлива лише за умови створення безпечних умов перебування дітей та вчителів”, – зазначили в міністерстві.

Також педагогам у таборах рекомендують сконцентрувати увагу на тому, щоб знайомити дітей із традиціями, обрядами, культурою та звичаями України.

“Поки що активно до цієї роботи приєдналися комунальні позашкільні заклади екологічного, технічного, художнього напряму, системи МАН. Найбільше таких таборів у Чернівецькій області. Активна робота здійснюється у Волинській, Вінницькій, Житомирській областях», – кажуть у міністерстві.

Нагадаємо, раніше у Міносвіті сказали, в якому форматі проходитиме наступний навчальний рік.

Новое на сайте

  • Новини

Не всіх пенсіонерів випускатимуть за кордон: хто не зможе виїхати

Багато українців вважають, що після виходу на пенсію можуть безперешкодно перетинати кордон. Однак під час…

10.06.2026
  • Новини

За мобільний зв’язок доведеться платити по-новому: що зміниться

Українцям можуть запропонувати новий формат оплати мобільного зв’язку. Що саме хочуть змінити?

10.06.2026
  • Новини

Які пільги можуть отримати пенсіонери з 35–40 роками стажу і чому про частину з них мало хто знає

Українці з тривалим трудовим стажем можуть отримати статус ветерана праці та скористатися низкою соціальних гарантій.…

10.06.2026
  • Новини

Суд ухвалив остаточне рішення щодо пенсійних боргів: чи можна отримати всі гроші зразу

Шостий апеляційний адмінсуд визнав незаконною постанову КМУ №821. Що це означає для пенсіонерів, які виграли…

10.06.2026
  • Новини

Без заяви виплати будуть меншими: отримувачам субсидій потрібно встигнути до 1 липня

Деяким українцям потрібно поспішити подати документи для призначення житлової субсидії, інакше вона буде меншою.

10.06.2026
  • Новини

Кожен повнолітній може отримати по 1000 гривень: як подати заяву на виплати

Частина українців може отримати від держави майже 1000 гривень. Як оформити кошти й що для…

10.06.2026