Поняття «тривога» і страх» – далеко не одне й те саме. Страх – реакція людини на те, що відбувається прямо зараз, а тривога стосується подій минулого чи майбутнього, які люди переносять зараз.
Зараз відчувати легку тривогу – це нормально, але тільки до того моменту, поки людина не занурюється в тривожність повністю, навіть якщо вона знаходиться в безпечному місці, де їй ніщо не загрожує. Поступово тривога починає контролювати життя людини і самостійно впоратися з нею вона вже не може.
Якщо вас лякає ситуація, яка може статися в майбутньому, уявіть, що ви вже перебуваєте в ній і розробте план дій на найгірший випадок. Ви повинні думати приблизно так: «Я маю час підготуватися до небезпеки, і в такому разі, можливо, мені вдасться її уникнути». Якщо ви знатимете, що робити в критичний момент, тривога почне відступати.
Головне, не сидіть без діла, інакше тривога тільки наростатиме. Як би вам не було тяжко, поверніться до звичайних справ. «Попрацюйте» психологом у друзів та сусідів: знайдіть для оточуючих слова підтримки, підніміть настрій та впевненість тим, хто поруч, виявите співчуття, любов, щедрість.
Повірте, найефективніший рецепт зменшити тривожність – перейти на тих, кому гірше, ніж вам. Спробуйте направити її у творче русло: малюйте, танцюйте, пишіть вірші, вишивайте.
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.