Female reporter taking notes at press conference
Щорічно 3 травня світ відзначає Всесвітній день свободи преси, який покликаний нагадати та підкреслити основоположні принципи свободи преси, оцінити стан свободи преси у світі, сприяти захисту засобів масової інформації від посягань на їхню незалежність та вшанувати пам’ять журналістів, які загинули при виконанні своїх службових обов’язків. Всесвітній день свободи преси було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році відповідно до рекомендації, прийнятої на 26-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1991 році. Це, своєю чергою, стало відповіддю заклик африканських журналістів, які у 1991 року стояли біля витоків прийняття історичної Виндхукской декларації(link is external) про плюралізм і незалежність засобів.
Всесвітній день свободи преси – це можливість підвищити поінформованість громадян про порушення свободи преси та нагадати, що у десятках країн світу ЗМІ піддаються цензурі, штрафам, примусовим закриттям чи зупиненню діяльності, а журналісти, редактори та видавці стають жертвами переслідувань, нападів, незаконних арештів і навіть вбивств.
День кондитера відзначається в Україні 3 травня. Дата святкування обрано невипадково, оскільки 3 травня 1932 року було засновано Всесоюзний науково-дослідний інститут кондитерської промисловості.
Історія кондитерського мистецтва пов’язана з активним використанням меду, а потім і цукру, який навчилися одержувати із соку цукрової тростини в Індії приблизно 850 року нашої ери.
До 15 століття у Європі солодощі купували Сході. Як окреме мистецтво кондитерство виникло і набуло широкого поширення в Італії в кінці XV-початку XVI століття. Цих віртуозів стали називати кондитерами.
1783 – російська імператриця Катерина II заборонила указом селянам Лівобережної України та Слобожанщини переселятися з місць останньої ревізії: відбулося закріпачення селян.
1791 – Надзвичайний Сейм Речі Посполитої прийняв Конституцію 3 травня – першу конституцію в Європі і другу у світі (після Конституції США). У Польщі цей день відзначається як національне свято.
1841 – Нова Зеландія оголошена британською колонією.
1880 – відкрито перший в Україні львівський кінний трамвай.
1902 – створення компанії “Pepsi” у США.
1904 – Джорджем Паркером запатентована кулькова ручка.
1995 – указом президента Л. Кучми встановлено перший після 1991 року орден України – Богдана Хмельницького.
Ухвалений березні Верховною Радою закон про новий підхід до оплати праці державних службовців викликає інтерес…
Курячий холодець з горошком виходить надзвичайно смачним, а завдяки овочам - і надзвичайно красивим, що…
Через збройну агресію Російської Федерації проти України громадяни України отримали матеріальні та моральні збитки. За…
До редакції надходить чимало листів із питаннями, на які пенсіонери самостійно не можуть знайти відповіді.…
Захистіть вашу картоплю від її головного шкідника – колорадського жука. Для цього не потрібно використовувати…
Здивуйте своїх рідних та гостей незвичайним салатом, який нагадує один з головних символів Великодня. Але…