Old city street view with colorful buildings in Plovdiv, Bulgaria
Хтось із них має намір повернутися додому одразу ж після війни, а хтось залишиться. За попередніми підрахунками, загальна місячна вартість проживання в Болгарії для двох осіб із середнім рівнем потреб становитиме приблизно 710 доларів (орієнтовно 20,7 тис. грн).
На сьогоднішній день на території Болгарії перебуває 95 тисяч українців із офіційно оформленим статусом біженця. Інші живуть у країні власним коштом, не отримуючи безкоштовне проживання, харчування, соціальну допомогу та допомогу.
Експерти підрахували, скільки коштує життя в Болгарії з огляду на щоденні витрати на їжу, оренду житла та проїзд.
Моніторинг цін показує, що вартість продуктів у Болгарії вища, ніж, наприклад, у Молдові, проте набагато нижча, ніж у Німеччині чи Великій Британії.
Так, кілограм рису в болгарському супермаркеті коштуватиме 34 грн, літр молока – 31 грн, десяток яєць – 36 грн, кілограм сиру – 161 грн, банани (1 кг) – 42 грн, кілограм курячого філе обійдеться в 135 грн, а гівя – 210 грн.
Буханець білого хліба в Болгарії коштує дешевше, ніж в Україні – 15 грн.
Чашка капучино в кафе коштуватиме вам 34,59 грн, а обід у недорогому ресторані на одного орієнтовно 165,45 грн.
Щодо вартості житла в Болгарії, то однокімнатна квартира в центрі невеликого міста коштуватиме приблизно 7,7 тис. грн на місяць, а однокімнатна квартира подалі від центру – 5,7 тис. грн. Зняти трикімнатну квартиру в центрі коштуватиме 13,7 тис. грн.
Ціни на оренду у столиці Варні варіюються від 300 до 1,5 тис. доларів (8,7 тис. грн – 43,8 тис. грн) на місяць, залежно від кількості кімнат та ремонту.
Комунальні послуги коштуватимуть у середньому 2,5 тис. грн на місяць (у квартирі площею 85 кв. м, включаючи електрику, опалення чи охолодження, воду та вивіз сміття).
Проїзд у громадському транспорті у Болгарії досить доступний. Одноразовий квиток на проїзд у тролейбусі або маршрутці коштуватиме орієнтовно 26,55 грн, а проїзний на місяць – 827,77 грн.
В Україні тисячі пенсіонерів продовжують працювати після виходу на відпочинок. Для них держава передбачила щорічний…
Нацбанк готує реформу для переказів без рахунку. Суть змін – більше даних, більше прозорості та…
Цей рецепт маринованих огірків із гірчицею у зернах та стерилізацією стане знахідкою для всіх, хто…
Передати житло тому, хто допомагає, – гарна ідея. Але оформити це можна по-різному, і від…
Урожаю все нема, а дерево росте вже не перший рік? Причин відсутності плодів у сливи…
Не обов’язково бути шеф-кухарем, щоб створити закуску, яка прикрасить будь-який стіл. Замість банальних канапок –…