Українські біженці, які захочуть залишитися за кордоном на довгий період, можуть стати позитивним фактором для Європи, якої не вистачатиме робочої сили.
За словами директора Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфреда Каммера, у довгостроковій перспективі Україна хоче, щоб біженці повернулися. Чим раніше це станеться, тим краще. Однак деякі з біженців можуть залишитися на довгий період, і це буде позитивом для Європи, тому що в середньостроковій перспективі в Європі не вистачатиме робочої сили.
Найбільше біженців приймає Польща – три мільйони з п’яти мільйонів тих, хто залишив Україну . Витрати для польського бюджету становитимуть, за оцінками, від 0,5 до 1% ВВП. Це не мало.
“Однак Польща приймає біженців, і ми розуміємо європейську солідарність, солідарність багатьох європейських країн, коли йдеться про допомогу українським біженцям. Все ж таки є вплив на бюджет, і нам відомо, що є тиск на ринок житла, але є значне бажання допомогти, і тому ми вважаємо, що першу фазу було проведено дуже успішно”, — додав він.
“Ми погіршили прогноз нинішнього зростання в країнах Східної Європи на 1,5 п. п. Для просунутих економік ми погіршили цей прогноз на 1 п. п., тобто на ті країни криза впливає значно більше. Проте важливо, що це відбувається після значного відновлення східноєвропейських економік з ринками, що розвиваються. Це відновлення було значно більшим, ніж у просунутих європейських економіках”, – зауважив Каммер.
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…
Кекси - це не тільки звичний солодкий десерт. На основі яєць можна готувати дуже смачні,…
З 1 червня у "Дії" з'являться платні функції: "Дія" починає монетизувати послуги
Фахівці перевіряють вакансії, розміщені роботодавцями та кадровими агентствами.
Розсада добре прижилася, але з настанням спеки, незважаючи на поливи, кущики починають в'янути, а листя…
Порадуйте своїх рідних і гостей неймовірно ніжним десертом, який готується за лічені хвилини без особливих…