Відповідає лікар-гепатолог Вадим Шипулін:
«Сода не є ліками, її цілюща дія на організм не доведена, а при печії вживати содовий розчин треба дуже обережно, тільки в крайньому разі і точно знаючи, що кислотність у вас підвищена.
Якщо треба разово зняти неприємний симптом – одна річ. Але коли людина знає, що вона не має схильності до підвищення кислотності, краще не ризикувати. До того ж, часте вживання соди шкодить слизовій оболонці шлунка. Виникає ефект рикошету: через взаємодію соди з соляною кислотою утворюється вуглекислий газ, виникає відрижка. І якщо спочатку сода якось купує печію, то згодом лише погіршує стан пацієнта.
Щоб загасити печію, застосовують так звані інгібітори протонної помпи, що знижують кислотність і дозволяють впоратися з печією. Але тривале застосування цих ліків викликає атрофію слизової оболонки: зменшується кількість клітин, які продукують соляну кислоту. Не варто займатися самолікуванням. Краще звернутися до гастроентеролога, пройти обстеження, щоб точно встановити причину печії. Тоді лікар зможе призначити лікування, щоб не було потреби «гасити пожежу».
Лікарка-гастроентеролог Нурія Діанова розповіла, що сік лимона може завдати шкоди здоров’ю.
«Людям, які мають хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, стравоходу, печінки, експерименти з лимоном заборонені. Це призводить до загострення.
Якщо у людини високий рівень стресу, то у неї можуть бути ерозії у шлунку і тоді лимонний сік обпалює слизову оболонку, – розповіла лікарка. – Людині досить чайної ложки лимонного соку як заправка для салату один раз на день. Це покращить роботу шлунково-кишкового тракту.
У чаї лимон повністю втрачає свої вітаміни, тому сенсу додавати його до напою немає».
Яйце, цукор і борошно - все просто, але бісквіт не піднімається, то тріскається, то осідає.…
Зміна сезону часто викликає посилення симптомів хронічних шкірних захворювань: екземи, псоріазу, грибка, алергії.
Великодній святковий стіл без домашньої ковбаси уявити важко. А ось приготувати її легко та нескладно.
Перш ніж підписувати будь-які фінансові документи, важливо розуміти, на що саме ви погоджуєтеся, які умови…
На електронну пошту редакції «На пенсії» надійшов лист з Німеччини. Жінка на ім’я Наталія захотіла…
Для багатьох українських сімей життєво важливою є можливість отримувати житлові субсидії. Особливо це актуально для…