Юристи, волонтери допомагають розібратися у життєво важливих термінах, заявах та їх наслідках. Потрібно зрозуміти найголовніше…
Це не означає, що ви приїдете і вам відразу дадуть паспорт, посвідку на проживання і т.д.
Біженство має на увазі: “Ви біженець, шукаєте захисту, безпечне місце”. Ось тільки це ви й отримаєте. Довести факт біженства та отримати сам статус, на жаль, дуже і дуже складно.
Можна це зробити швидко і з гарантією, тільки якщо прямо по вашому будинку був обстріл, який загрожує саме вашому життю! На жаль…
Статус біженства обмежує повністю ваше нормальне життя!
Ви не можете повернутись додому в Україну навіть за місяць\два\три\рік тощо. (якщо ж ви порушите це правило, вам анулюють статус і також буде вважатися, що ви обдурили сторону, що приймає). Окрім цього, на майбутнє можете забути про відвідини цієї та інших країн ЄС.
Все найважливіше, зібране із законів, онлайн-ресурсів та практики останніх тижнів, є у чудовій статті на сайті Ліга.Закон за посиланням http://surl.li/bosww Пропонуємо вам її огляд.
Якщо коротко пройтися азами, зараз є три варіанти статусів, кожен з яких має свої нюанси, терміни і гарантії, на які ви можете покластися. Отже!
Якщо ви зацікавлені у негайному отриманні всіх соціальних прав та терміновому поверненні на територію України після закінчення військових дій, при цьому не маєте наміру залишатися в ЄС, то оптимальним буде отримання саме тимчасового захисту. Якщо ж у вас більш далекоглядні цілі, є сенс звернутися із заявою про набуття статусу біженця.
У статті ви знайдете докладну інформацію про коло осіб, до яких застосовується той чи інший статус, терміни дії, порядок отримання кожного статусу, на які заходи можна розраховувати і як не стати заручником ситуації.
В Україні готують нововведення, які стосуватимуться паспортів. Що саме хочуть змінити та кого це стосуватиметься.
Частина українців можуть отримати грошову допомогу з бюджету за переїзд з небезпечних територій. Розповідаємо деталі.
Червень завершився без обіцяної реформи, але з новими рішеннями уряду, які вплинуть на мільйони пенсіонерів.
З липня в Україні зросли тарифи на газ. Розповідаємо, чи це вплине на платіжки.
Уряд планує підвищити розмір мінімальної пенсії в Україні. Розповідаємо, на скільки саме.
Помітили, що зарядний пристрій сильно нагрівається під час заряджання смартфона? Це може бути як нормою,…