Про це повідомляє agroreview.com. Через відсутність експорту з України, викликаного блокуванням портів та іншими факторами, у світі буде відчутним дефіцит соняшникової олії, м’яса птиці та деяких інших сільськогосподарських товарів.
«Посів уже зірвано – на півдні терміни багатьох робіт закінчуються. Фермери намагаються щось робити, але вони відрізані від постачання паливно-мастильних матеріалів, добрив, насіння, засобів захисту рослин (ЗЗР). Багато полів знищені військовою технікою рашистів. Знищено сховища, сільгосптехніка тощо. Окупанти також активно відбирають у них техніку та засоби… Тому не варто думати, що у 2022 році Україна експортуватиме у значних обсягах щось із агропродукції», – зазначив Андрій Ярмак.
За словами Андрія Ярмака, світ очікує не лише на дефіцит олії, кормів для тварин, а значить і на м’ясо, а й у цілому на дефіцит їжі. Через подорожчання енергоресурсів дорожчають добрива. Аграрії застосовуватимуть їх у менших обсягах, а отже, і врожаї будуть меншими. Значну частину кукурудзи, яку можна було переробити на корми, застосують для виробництва біопалива. Усі ці та інші фактори призведуть до посилення проблеми голоду у світі. Найбільше постраждають деякі країни Азії та Африки. Втім, дефіцит певних груп продуктів буде відчутним і в країнах ЄС, і в усьому світі.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи вистачить Україні цукру.
6 квітня святкує свій 55-й день народження Ірина Білик. Ім’я співачки стало символом нової вітчизняної…
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…