The young happy couple looking around their new apartment.
«На цю квартиру багато охочих. Щоб притримати її вам, потрібна передоплата», — скажуть вам. Це найпоширеніший спосіб шахрайства під час оренди квартир. Ще перед переглядом шахрай може зателефонувати і сказати, що у нього сталося НП, наприклад, заглухла машина. Для того щоб все-таки доїхати і показати потенційному квартиронаймачеві приміщення, потрібні гроші, тому шахрай попросить перерахувати їх на картку. Нібито для того, щоб швидко вирішити свою проблему та приїхати вчасно.
Будь-яке прохання відправити гроші на карту незнайомій людині під час пошуку житла — загроза шахрайства. Ані грошей, ані квартири потенційний орендар не побачить. Те саме стосується і ріелторів: якщо той просить завдаток, від його послуг краще відмовитись.
Оголошення про здачі квартири виглядає як із казки: квартира з новим ремонтом та ідеальним місцезнаходженням. Ідеальності додає надзвичайно низька ціна. «Гарний шанс, треба брати», — подумає потенційний квартиронаймач і буде категорично неправий.
Для того, щоб перевірити адекватність ціни, потрібно помоніторити ціни на оренду квартир у цьому ж будинку чи районі. Надмірно занижена ціна свідчить про фейкове оголошення.
Звісно, орендодавець намагається зробити якісні фото квартири. Але іноді під надто красивими фото ховаються шахраї. Перевірити справжність фото досить просто: можна скористатися сервісом пошуку картинок Google. Якщо квартира на фото нібито знаходиться у Києві, а пошук за картинками показує результати в інших містах – оголошення виставив шахрай.
Перегляд квартири відбувається гладко, ніщо не викликає підозр. Орендодавець пропонує підписати договір. Угода проходить вдало, і все здається прекрасним до з’ясування одного нюансу: адреса в договорі найму вказана абсолютно іншою.
Якщо це сталося, домогтися правди буде дуже складно, оскільки в договорі стоїть підпис квартиронаймача. Щоб не допустити такого, потрібно ретельно прочитати договір.
Ще одна схожа схема: квартиронаймач укладає договір, оплачує оренду і потім з’ясовує, що квартира не здається, а її реальні власники не знають про жодних ріелторів. І тут шахрай показує копію документів власників.
Досить часта схема – достроковий розрив договору оренди через якусь подряпину на меблів, надірваних шпалер тощо. буд. Негатив полягає у терміновому виселенні та пошуку нового житла, а й у тому, що орендодавець не поверне заставу.
Щоб такого не сталося, під час укладання договору необхідно ретельно прописати стан квартири, меблів та техніки у ній. Ще потрібно прописати умови, за якими депозит може не повернути.
Для того, щоб орендувати квартиру без проблем, необхідно дізнатися про неї якомога більше деталей. Потрібно з’ясувати точну адресу, інфраструктуру навколо, переглянути нові фотографії квартири, документи, які підтвердять особистість власника та документи на житло. Ще можна попросити квитанції про сплату комунальних послуг.
До речі, дані про власника можна перевірити на сайті перевірки документів державного реєстру http://rrpdoc.informjust.ua. А паспорт можна перевірити на базі перевірки недійсних документів https://nd.dmsu.gov.ua.
Джерело: Finance.UA
Читайте також:
У зв’язку зі стрімким старінням населення планети, питання збереження активного довголіття набуває особливої актуальності.
Науковці вивчили здичавілих псів з зони відчуження — і побачене викликало більше запитань, ніж відповідей.…
Мінімальна пенсія для учасників бойових дій зросла у 2025 році. Окрім основної виплати, військові мають…
Хліб без замісу – справжня знахідка для тих, хто хоче харчуватись корисно, але не має…
У разі смерті близької людини держава може компенсувати витрати на організацію похорону. У 2025 році…
Дізнайтесь, як застосовувати гірчицю проти слимаків, попелиці, плодожерки та інших шкідників. Натуральний рецепт для безпечної…