Новини

Екологи попередили про плачевний стан Чорного моря та назвали основні ризики

Про це повідомили журналістам UNN у відповідь на запит.

“На даний момент екологічний стан Чорного моря є незадовільним, негативну динаміку посилює зміну клімату. Чорне море є найбільш ізольованим морем у світі, і майже все, що потрапляє до його акваторії, залишається у його екосистемі. Водозбірна площа басейнів рік Чорного моря становить 1,5 млн. км². В акваторії Чорного моря потрапляє стік чотирьох найбільших рік: Дунай, Дністер, Дніпро та Південний Буг. Сільськогосподарська діяльність на зазначеній водозбірній території є причиною виносу з річковим стоком у море пестицидів, отрутохімікатів, нафтопродуктів, надлишків добрив та органічних речовин. До основних джерел забруднення, засмічень моря відносяться річковий стік, скидання зворотних та стічних вод з точкових берегових джерел, дифузне забруднення, що надходить із морських транспортних засобів», – зазначили у Всеукраїнській екологічній лізі.

Там наголосили – найбільш критичними показниками стану морського середовища та небезпечних факторів негативного впливу є погіршення якості води та її наслідки. “…значне забруднення морських екосистем токсичними та канцерогенними речовинами, мікробіологічне забруднення, зменшення біологічної різноманітності, скорочення обсягу морських живих ресурсів, включаючи рибні запаси, зниження якості та доступності рекреаційних ресурсів, виникнення загроз здоров’ю населення”, – заявляють у Лізі.

Водночас у Всеукраїнській екологічній лізі вважають, що введення в експлуатацію проекту “Глибоководний випуск” має покращити якість морської води у Чорному морі та вирішити проблему переповнення Хаджибейського лиману.

“Метою “Глибоководного випуску” є припинення скидання неочищених стоків у Чорне море, а також випуск очищених стоків на гарантовано безпечну відстань від берега на глибині 16 м. Прокладання головної труби діаметром 2 м для “Глибоководного випуску” завершено ще у 2011 році, її пропускна здатність – 400 000 куб. Відсутність системи відведення стічних вод підвищує ризики прориву дамби на Хаджибейському лимані, як наслідок може статися підтоплення навколишніх територій та спричинити техногенну катастрофу. Введення проєкту в експлуатацію має покращити якість морської води у Чорному морі та вирішити проблему переповнення Хаджибейського лиману», – зазначили у Всеукраїнській екологічній лізі.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

В Україні змінили правила отримання інвалідності – подробиці

Уряд ухвалив нові рішення щодо надання статусу інвалідності. Розповідаємо, хто зможе скористатися змінам.

04/07/2025 20:11
  • Новини

В Україні мають підвищити тарифи на комуналку: коли це відбудеться

Меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає підвищення тарифів для українців. Коли саме це відбудеться.

04/07/2025 19:13
  • Статті

Вікові доплати до пенсії після досягнення 65 років: що потрібно знати

Пенсіонерка звернулася до ПФУ за доплатою за вік, але отримала відмову. У чому причина і…

04/07/2025 17:34
  • Новини

Пенсійний фонд надаватиме 39 видів соцвиплат: як отримати грошову допомогу

Пенсійний фонд України отримав нові обов’язки — тепер саме він опікується багатьма видами соціальних виплат.…

04/07/2025 16:20
  • Новини

Як надають реабілітаційні послуги на Одещині, Миколаївщині та Херсонщині: Нацслужба здоров’я представила результати моніторингу

Наразі це вже четвертий  регіональний форум, який організовано за підтримки проєкту Реабілітація в Україні (Rehab4U).

04/07/2025 16:08
  • Статті

Чому китайські товари мають попит в українському бізнесі?

Український ринок демонструє стабільно високий інтерес до продукції з Піднебесної протягом останніх десятиліть. Цей тренд…

04/07/2025 15:09