За церковним православним календарем 22 лютого відзначається 7 чоловічих іменин. Перелік іменин допоможе у виборі імені для хлопчика, народженого цього дня. 22 лютого іменини відзначають:
від давньогрецького імені Басилейос – «царський, царствений»
від давньогрецького імені Геннадій, що походить від Геннади – «благородний, первородний»
від давньоєврейського імені Йоханан – «Яхве милостивий» від давньоєврейського Іоанн – «помилований Богом»
від латинського innocens – «нешкідливий, безневинний, невинний»
від давньогрецького імені Петрос – «камінь», «твердий», «надійний»
у перекладі з грецької мови – “доля”, “випадок” від імені давньогрецької богині удачі Тюхе – “удача”, “випадковість”, “жереб”
польська, білоруська та давньоруська форми давньоєврейського імені Йоханан – «Яхве милостивий»
Церква вшановує святого Никифора, який жив у місті Антіохії Сирійській. Постраждав за віру в Ісуса Христа при імператорах Валеріані та Галлієні у III столітті.
Згадка церквою здобуття святих останків першого єпископа Іркутського Інокентія у 1805 році.
Церква згадує здобуття святих останків патріарха Московського Тихона (назва при народженні – Василь Бєлавін) в 1992 році. Мощі святого спочивають у Великому Донському соборі Донського монастиря.
Приурочений самітнику Панкратію. Жив у XIII столітті. Був ієромонахом у Києво-Печерському монастирі.
День Панкратія має інші назви: Панкратій-лапотник; Лаптєв день; Никифори-Панкрати; Панкрат – і присвячений вшануванням пам’яті святого Панкратія.
Про життя преподобного Панкратія мало відомо. Він жив у XIII столітті, був ієромонахом у Києво-Печерській лаврі. Мав дар чудотворення і зцілення від безлічі хвороб. Потім пішов у Далекі печери, де почав вести затворницький спосіб життя і невпинно молитися. Там і були поховані його мощі.
Традиції та обряди
У селах та селах із цього дня починали наводити лад у господарстві. Перевіряли інвентар на предмет мастила, ремонту або заміни деталей, оглядали стан насіння, підраховували запаси продуктів, що залишилися.
У День Панкратія починали плести ноги. За старих часів вони були поширеним видом взуття у мешканців селищ. У них легко було ходити, ноги не набрякли і не потіли. Лапті з халявою (у просторіччі – високі личаки) отримали назву «нікіфорці», на честь святого мученика Никифора, якого також вшановують 22 лютого.
Якщо ви думаєте, що мурахи – нешкідливі комахи, це не так. Вони здатні розносити бактерії,…
13 квітня всюди потеплішає, крім Криму.
Чи очікуються магнітні бурі 13 квітня – який прогноз вчених? Як підготувати себе до підвищеної…
У зв’язку зі стрімким старінням населення планети, питання збереження активного довголіття набуває особливої актуальності.
Науковці вивчили здичавілих псів з зони відчуження — і побачене викликало більше запитань, ніж відповідей.…
Мінімальна пенсія для учасників бойових дій зросла у 2025 році. Окрім основної виплати, військові мають…