Депутати проголосували за ухвалу “Про реалізацію окремих положень Закону України “Про статус народного депутата України”. У цьому документі йдеться про збільшення посадових окладів народних депутатів.
Так, згідно з документом, депутати отримуватимуть оклад у розмірі 10 прожиткових мінімумів (5481 грн з 1 січня 2022 року) та надбавку у розмірі, який діяв на 1 січня 2020 року, тобто у розмірі 100% від окладу.
Таким чином, оклад депутата становить 54 810 грн на місяць. Якщо він отримуватиме надбавку у розмірі 100% від окладу, це вийде 109 620 грн.
Також посадові оклади перших заступників, заступників голів комітетів, секретарів комітетів, перших заступників, заступників голів депутатських фракцій, голів підкомітетів будуть збільшені на 3% від окладів політиків, які не обіймають посад (оклад 56454 грн). Керівники комітетів, фракцій отримуватимуть на 5% більше (оклад 57 550 грн).
Збільшено також виплати і членам президії парламенту. Так, заступник спікера отримуватиме на 10% більше за колег (оклад 60 291 грн); віце-спікер – на 15% (оклад 63031 грн), спікер – на 20% (оклад 65772 грн).
Консультанти нардепів отримуватимуть “29,2 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року”, а також “інші надбавки та доплати”. Наразі замість комітету розміри надбавок будуть визначатися Апаратом Верховної Ради України. “Постанова набирає чинності з дня набрання чинності законом №2041-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про статус народного депутата України” та застосовується з 1 січня 2022 року”, — йдеться у тексті.
Читайте також:
Джерело: comments.ua
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…
Кекси - це не тільки звичний солодкий десерт. На основі яєць можна готувати дуже смачні,…
З 1 червня у "Дії" з'являться платні функції: "Дія" починає монетизувати послуги
Фахівці перевіряють вакансії, розміщені роботодавцями та кадровими агентствами.