Новини

Вчені підрахували, що у людей похилого віку коронавірус викликає появу нових хвороб

У третини людей похилого віку коронавірус викликає появу нових хвороб. Про це повідомляє MedicalXpress .

Вчені проаналізували дані про стан здоров’я 133 366 осіб віком 65 років та старші, які раніше перенесли COVID.

У вибірку увійшли люди, які виявили COVID-19 до 1 квітня 2020 року. Щоб вивчити їхній подальший стан та зміни у здоров’ї, вчені використали дані медичного страхування цих людей. Після цього отримані дані порівняли з групами з діагнозом вірусне захворювання нижніх дихальних шляхів.

Вчені фіксували, які нові стани з’являлися у людей після хвороби з 21 дня після виявлення вірусу в організмі. Таким чином їм вдалося вирахувати, чи ризик появи яких хвороб є у людей похилого віку після коронавірусу.

Як показали результати, одна або кілька нових хвороб з’явилися у 32% людей похилого віку, які перехворіли на коронавірус. Найчастіше після перенесеного COVID-19 у людей старшого віку страждають серце, нирки, легені та печінка, а також можуть з’являтися ускладнення психічного здоров’я.

Після COVID-19 у людей похилого віку можуть виникнути такі проблеми:

  • дихальна недостатність,
  • втома,
  • високий кровяний тиск,
  • діагнози психічного здоров’я

Нагадаємо, ми розповідали, куди звертатися пенсіонерам із симптомами коронавірусної інфекції.

Новое на сайте

  • Новини

Дістатися в будь-яку точку за кордоном українцям буде легше: Укрзалізниця запускає прямий рейс до аеропорту

Українцям можуть спростити подорожі за кордон: Укрзалізниця тестує нову зупинку біля аеропорту Кишинева.

11/04/2026 13:40
  • Новини

Нові правила для переселенців: як можна вплинути на виплати ВПО

В Україні змінюють порядок формування переліку територій бойових дій — тепер до нього можна потрапити…

11/04/2026 11:59
  • Новини

Не всі пенсіонери отримають по 1500 гривень у квітні: з’явилося важливе уточнення

Українці почали отримувати разову грошову допомогу у 1500 гривень, однак частині пенсіонерів виплати доведеться чекати.

11/04/2026 10:40
  • Новини

Неймовірні “мармурові” яйця на Великдень: простий рецепт фарбування

Українка поділилася легким методом фарбування яєць із незвичним “мармуровим” ефектом. Для цього знадобляться цибуля і…

11/04/2026 09:36
  • Новини

Чи можна не змінювати шини за сезоном: приховані наслідки і ризики для водіїв

Бажання зекономити на сезонній заміні шин знайоме багатьом водіям, особливо в умовах обмеженого бюджету. Втім,…

11/04/2026 08:02
  • Статті

Тремор, скутість та втома: як не пропустити перші ознаки хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона - одне з найпоширеніших неврологічних захворювань, яке найчастіше проявляється після 60 років. На…

11/04/2026 07:45