Новини

Як зібрати ртуть, якщо розбився градусник?

Ртутний градусник – незамінна річ у кожній домашній аптечці. На відміну від сучасних електронних градусників, він ніколи не дасть збій і не потребує заміни батарейок.

Але що робити, якщо випадково розбився ртутний градусник? Ми давно знаємо про небезпеку ртутних випарів для людини, тому треба діяти негайно. Ми пропонуємо покрокову інструкцію.

Властивості ртуті та її небезпека

Ртуть – єдиний метал, який у своєму природному стані рідкий. Так як у нього невелика щільність і широкий спектр температури, цей метал зручно використовувати в термометрах. Власне перший градусник, який використовували для вимірювання температури людського тіла, і був ртутним.

У XVIII столітті не дуже усвідомлювали небезпеку ртуті. Про що можна говорити, якщо її сприймали як ліки від різних захворювань. Тепер же ми знаємо, яку шкоду здоров’ю людини можуть завдати випаровування ртуті. Тривалий їх вплив призведе до порушень центральної нервової системи, ураження дихальних шляхів, нирок, печінки та шлунково-кишкового тракту.

У звичайному житті ми майже не зустрічаємося із цим отруйним металом. Єдиним його джерелом є ртутний термометр. Якщо він цілий і не має жодних пошкоджень, то й небезпеки немає, ним можна спокійно скористатися. Але коли ртутний градусник розбився, слід докласти всіх зусиль, щоб убезпечити себе та свою сім’ю.

Правильні дії, коли розбився ртутний градусник

Якщо розбився ртутний градусник, існує ймовірність, що кулька ртуті покотиться, залишившись непоміченою в будинку, і шкодитиме всім домочадцям. Ось що потрібно робити, щоб цього уникнути:

  1. Як тільки ви помітили крапельки ртуті на підлозі, перше, що слід зробити, – це відвести подалі дітей та прибрати домашніх тварин. Одягти захисну маску та рукавички.
  2. Вимкнути всі обігрівальні електроприлади та відкрити вікно. Що тепліше в кімнаті, де розбився ртутний градусник, то швидше почнеться процес випаровування.
  3. Візьміть будь-яку ємність, налийте води та розбавте в ній білизну або марганцівку у пропорціях 1:5.
  4. Щоб прибрати кульки ртуті, необхідно взяти щільний папір або картон, шприц та пензлик. За допомогою пензлика закотити великі кульки на картон і помістити їх у розчин з марганцівки або білизни. Дрібні краплі зібрати шприцем і кинути в розчин.
  5. Уважно перевірте всі важкодоступні місця, куди могла покотитися ртуть. Не можна залишити жодної краплі! Скористайтеся ліхтариком для перевірки, адже ртуть добре відбиває світло.
  6. Речі, які контактували із металом, краще викинути. Розчин, куди ви складали ртуть, у жодному разі не можна виливати – віднесіть його до пункту утилізації.

Не слід панікувати, якщо розбився ртутний градусник. Просто дотримуйтесь цих простих правил, які убезпечать вас та ваших рідних. Пам’ятайте про обережність та уважність, тоді все буде добре.

Нагадаємо, ми розповідали, що домашні килими містять близько 60 токсичних речовин .

 

Новое на сайте

  • Новини

Гороскоп на тиждень із 7 по 13 липня: світ змінює мову, і нам важливо навчитися говорити нею

Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…

06/07/2025 20:42
  • Новини

Смачний, корисний, освіжаючий десерт – найкраще, що можна придумати у спекотні літні дні

Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…

06/07/2025 19:48
  • Статті

Чому важливо молитися святим: уроки православної традиції

У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…

06/07/2025 18:56
  • Статті

Як дожити до 90: що справді впливає на тривалість життя

Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…

06/07/2025 17:59
  • Новини

Закон, який може позбавити українців останнього житла: як працює система домогосподарств

Скандальний закон, ухвалений без особливої ​​уваги 2022 року, може коштувати українцям їхнього останнього майна. Новий…

06/07/2025 16:59
  • Новини

Якщо ви запідозрили інтернет-шахрайство: як подати заяву до кіберполіції

Інтернет-шахраї не дрімають: крадуть гроші з карток та видають себе за банківських працівників.

06/07/2025 15:56