Новини

Як зібрати ртуть, якщо розбився градусник?

Ртутний градусник – незамінна річ у кожній домашній аптечці. На відміну від сучасних електронних градусників, він ніколи не дасть збій і не потребує заміни батарейок.

Але що робити, якщо випадково розбився ртутний градусник? Ми давно знаємо про небезпеку ртутних випарів для людини, тому треба діяти негайно. Ми пропонуємо покрокову інструкцію.

Властивості ртуті та її небезпека

Ртуть – єдиний метал, який у своєму природному стані рідкий. Так як у нього невелика щільність і широкий спектр температури, цей метал зручно використовувати в термометрах. Власне перший градусник, який використовували для вимірювання температури людського тіла, і був ртутним.

У XVIII столітті не дуже усвідомлювали небезпеку ртуті. Про що можна говорити, якщо її сприймали як ліки від різних захворювань. Тепер же ми знаємо, яку шкоду здоров’ю людини можуть завдати випаровування ртуті. Тривалий їх вплив призведе до порушень центральної нервової системи, ураження дихальних шляхів, нирок, печінки та шлунково-кишкового тракту.

У звичайному житті ми майже не зустрічаємося із цим отруйним металом. Єдиним його джерелом є ртутний термометр. Якщо він цілий і не має жодних пошкоджень, то й небезпеки немає, ним можна спокійно скористатися. Але коли ртутний градусник розбився, слід докласти всіх зусиль, щоб убезпечити себе та свою сім’ю.

Правильні дії, коли розбився ртутний градусник

Якщо розбився ртутний градусник, існує ймовірність, що кулька ртуті покотиться, залишившись непоміченою в будинку, і шкодитиме всім домочадцям. Ось що потрібно робити, щоб цього уникнути:

  1. Як тільки ви помітили крапельки ртуті на підлозі, перше, що слід зробити, – це відвести подалі дітей та прибрати домашніх тварин. Одягти захисну маску та рукавички.
  2. Вимкнути всі обігрівальні електроприлади та відкрити вікно. Що тепліше в кімнаті, де розбився ртутний градусник, то швидше почнеться процес випаровування.
  3. Візьміть будь-яку ємність, налийте води та розбавте в ній білизну або марганцівку у пропорціях 1:5.
  4. Щоб прибрати кульки ртуті, необхідно взяти щільний папір або картон, шприц та пензлик. За допомогою пензлика закотити великі кульки на картон і помістити їх у розчин з марганцівки або білизни. Дрібні краплі зібрати шприцем і кинути в розчин.
  5. Уважно перевірте всі важкодоступні місця, куди могла покотитися ртуть. Не можна залишити жодної краплі! Скористайтеся ліхтариком для перевірки, адже ртуть добре відбиває світло.
  6. Речі, які контактували із металом, краще викинути. Розчин, куди ви складали ртуть, у жодному разі не можна виливати – віднесіть його до пункту утилізації.

Не слід панікувати, якщо розбився ртутний градусник. Просто дотримуйтесь цих простих правил, які убезпечать вас та ваших рідних. Пам’ятайте про обережність та уважність, тоді все буде добре.

Нагадаємо, ми розповідали, що домашні килими містять близько 60 токсичних речовин .

 

Новое на сайте

  • Новини

Нові види фінансового шахрайства: як пенсіонеру не втратити гроші через банкомат

Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…

05/04/2025 11:38
  • Новини

Пенсія за формулою: що потрібно знати про нарахування та виплати

У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…

05/04/2025 10:55
  • Новини

Стартує реєстрація на грошову допомогу для українців: як можна отримати до 50 000 гривень

Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…

05/04/2025 09:33
  • Новини

У Кривому Розі ракетний удар забрав життя цілих родин – воєнне зведення 5 квітня

Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…

05/04/2025 08:31
  • Новини

Відчутна надбавка: окремій категорії пенсіонерів підвищили виплати на 3000 гривень

Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…

05/04/2025 07:47
  • Новини

Свята та народні прикмети 5 квітня – чому сьогодні не можна виявляти жадібність

5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…

05/04/2025 06:34