Ртутний градусник – незамінна річ у кожній домашній аптечці. На відміну від сучасних електронних градусників, він ніколи не дасть збій і не потребує заміни батарейок.
Але що робити, якщо випадково розбився ртутний градусник? Ми давно знаємо про небезпеку ртутних випарів для людини, тому треба діяти негайно. Ми пропонуємо покрокову інструкцію.
Ртуть – єдиний метал, який у своєму природному стані рідкий. Так як у нього невелика щільність і широкий спектр температури, цей метал зручно використовувати в термометрах. Власне перший градусник, який використовували для вимірювання температури людського тіла, і був ртутним.
У XVIII столітті не дуже усвідомлювали небезпеку ртуті. Про що можна говорити, якщо її сприймали як ліки від різних захворювань. Тепер же ми знаємо, яку шкоду здоров’ю людини можуть завдати випаровування ртуті. Тривалий їх вплив призведе до порушень центральної нервової системи, ураження дихальних шляхів, нирок, печінки та шлунково-кишкового тракту.
У звичайному житті ми майже не зустрічаємося із цим отруйним металом. Єдиним його джерелом є ртутний термометр. Якщо він цілий і не має жодних пошкоджень, то й небезпеки немає, ним можна спокійно скористатися. Але коли ртутний градусник розбився, слід докласти всіх зусиль, щоб убезпечити себе та свою сім’ю.
Якщо розбився ртутний градусник, існує ймовірність, що кулька ртуті покотиться, залишившись непоміченою в будинку, і шкодитиме всім домочадцям. Ось що потрібно робити, щоб цього уникнути:
Не слід панікувати, якщо розбився ртутний градусник. Просто дотримуйтесь цих простих правил, які убезпечать вас та ваших рідних. Пам’ятайте про обережність та уважність, тоді все буде добре.
Нагадаємо, ми розповідали, що домашні килими містять близько 60 токсичних речовин .
За понаднормовий стаж українські пенсіонери можуть отримати доплату. Про які суми йдеться, і хто може…
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…