Відповідає лікар-інфекціоніст Євгеній Дубровський:
Давно відомо, що стрес погіршує імунітет, навіть якщо не йдеться про коронавірус.
Американські дослідники перевіряли у студентів задовго до сесії та протягом неї 45 показників імунітету. Почали за півроку, і чим ближче була дата іспитів, тим сильніше студенти нервували.
Як потім виявилося, найбільше постраждала неспецифічна ланка вродженого імунітету – кількість захисних клітин (NK-кілерів) різко впала. Дослідники дійшли висновку, що тривалий стрес негативно впливає на організм і робить його вразливішим перед вірусними хворобами.
Ви маєте рацію. І навіть хороші новини (про «Омікрон», який має легку течію, низьку летальність, люди швидко одужують) теж викликають паніку.
До чого це призведе? Ті, у кого стійка психіка, абстрагуються від інформаційного потоку і довірятимуть здоровому глузду та адекватним лікарям. А панікери істерією та стресом доведуть себе до зниження імунітету і, коли зустрінуться з цим штамом, хворітимуть важче. Добре, якщо їх захистить набутий імунітет. Тому його слід ретельно берегти.
Читайте також:
Досвідчені овочівники розповіли, чим потрібно підживити кабачки та цукіні, щоб урожаю вистачило і для власного…
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…