«Анафілактичний шок, набряк Квінке (особливо небезпечний у гортані), генералізовані кропив’янки, що виникають тоді, коли спрацювала вся імунна система, – каже імунолог, алерголог Тетяна Бондаренко. – На щастя, ці загрозливі прояви рідкісні. Якщо вакцина потрапляє до організму вперше, то ймовірність анафілаксії мізерна.
Анафілактичний шок – це важка реакція на введення вакцини , повністю його неможливо передбачити. Порятунок – в екстреній допомозі.
Тому людям, які страждають на алергію, бажано щеплюватися в лікувальному закладі, де є лікар анестезіолог-реаніматолог, а не на вокзалі чи стадіоні.
Щоб уникнути загрозливих реакцій, тим, хто має медикаментозна алергія, слід звернутися до лікаря-алерголога. Фахівець порекомендує, яку вибрати вакцину і де краще зробити щеплення.
Якщо процес активний (є гостра кропив’янка або якісь серйозні дихальні порушення або обструкції, наприклад, бронхіальна астма), то алерголог порадить відкласти вакцинацію. А при легких проявах, таких як незначний алергічний риніт, можна вакцинуватися, але отримуючи основне лікування.
Раніше ми писали, що літнім українцям рекомендують бустерну дозу вакцини від ковіда
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…