Про це під час Міжнародного практичного форуму “Інтенсивний сад” розповів директор Баварського центру помології та плодової селекції (Німеччина) Міхаель Ноймюллер, пише Аgrotimes.
Хвороба шарки поширюється через інфікований рослинний матеріал та попелиці. Шкідники переносять це захворювання переважно навесні, перед цвітінням або під час нього. А восени заражена попелиця може повертатися і відкладати яйця.
«Хвороба провокує пошкодження листя дерева та плодів, зокрема, їх форми та м’якоті. Через зараження вірусом сливи обсипаються на момент дозрівання. Зокрема, може обсипатися 80% плодів саду, які потім не можна використовувати навіть для переробки (наприклад, для виробництва спиртних напоїв) через низький вміст цукру та підвищену кислотність», – розповідає Міхаель Ноймюллер.
Сьогодні хвороба шарки поширена у всьому світі (вражає сливи, абрикоси, персики). На далекі відстані вона переноситься через заражені бруньки, підщепи та дерева, на короткі – через попелицю. Якщо попелиця є в сусідньому саду, то зупинити поширення інфекції неможливо.
Щоб затримати поширення вірусу сливи, потрібно:
«Найкращим шляхом уникнення пошкодження рослин є використання повністю стійких до хвороб сортів та підщеп. Наразі така можливість вже є», – зазначає Міхаель Ноймюллер.
Серед стійких сортів сливи – Стенлі, Чачацька лепотика, Ганіта, Топ, Волошка, Ода, Синичка, Ренклод київський, Опал, Ренклод Альтана, Кишинівська рання, Персикова, Вікторія.
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…
Частина отримувачів соцдопомоги може опинитися без виплат – і причина в новій процедурі, яку запровадили…
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…