Дослідники Рейнсько-Вестфальського технічного університету в Німеччині та Університетського медичного центру імені Радбуда в Нідерландах з’ясували, що коронавірус, потрапляючи в нирки, провокує появу рубців.
Наукову статтю опубліковано в журналі Cell Steam Cell.
Вчені виростили із стовбурових клітин ниркові тканини та заразили їх SARS-CoV-2. Потрапивши у штучну нирку, патоген викликав рубцювання.
У статті йдеться, що результати дослідження можуть пролити світло на зниження функції нирок, яке спостерігалося у 90 тис. перехворіли на коронавірусну інфекцію в США.
Отримані дані підтверджують гіпотезу про згубний вплив коронавірусу на організм людини в цілому, зазначають автори.
Джерело: sud.ua
Українці, чиє житло було зруйновано, можуть відновити його двома способами. Кожен варіант має свої умови,…
Із золотистою скоринкою, соковиті й неймовірно смачні — ці котлети легко сплутають із м’ясними.
В Україні не скасують військовий збір після завершення війни. Парламент підтримав продовження його дії ще…
В Україні переписали правила для боржників: у яких випадках можна втратити єдине житло і кого…
Чоловік приховав важливі дані в декларації й роками отримував допомогу від держави. Суд виніс вирок.
Держава розширила перелік працівників, які можуть отримати одноразову виплату 20 тисяч гривень. Заявки на допомогу…