У законопроекті, який зараз чекає на розгляд у парламенті, вік для накопичувальної пенсії обмежений 55 роками. Однак у Мінсоцполітики вважають таке обмеження дискримінаційним та вирішили його усунути.
Закон про накопичувальну пенсію ще не ухвалено, а дебати навколо нього вже йдуть на повну силу. Зокрема, представники влади досі не визначилися, з якого віку українці не сплачуватимуть внески собі на накопичувальну пенсію.
Раніше лунали різні версії. По одній із них пропонували залучити до участі у накопичувальних пенсіях українців не старше 35 років. Інша версія – менш дискримінаційна: вік участі у накопичувальній пенсії обмежили 55 роками.
Однак міністр соцполітики Марина Лазебна вважає, що обидві ці версії пахнуть ейджизмом: українцям потрібно дозволити сплачувати внески у накопичувальні рахунки і після 55 років. При цьому вони мають бути добровільними.
По-перше, громадяни України йдуть на пенсію у 60 років, а не у 55. А по-друге, багато хто з них продовжує активно працювати і після 60. Причому багато хто якраз досягнув до цього віку кар’єрних висот і отримує високі зарплати. Тоді, чому б не дозволити їм відраховувати внески зі своєї зарплати, резонно розмірковує голова Мінсоцполітики.
“Люди працюють і після 60. І у різних людей різні зарплати. І людина може мати хорошу зарплату і собі відкладати, і працювати після 60 років. Це демократичний принцип – право вибору”, – каже Лазебна.
Читайте також:
6 квітня - Всесвітній день настільного тенісу, Всесвітній день фізичної активності, Глобальний тиждень здоровя підлітків.…
При розрахунку розміру пенсії беруть до уваги страховий стаж і розмір офіційної зарплати, з якої…
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?