Фото з delovcusa.com
Про це повідомляє Інформатор, який проаналізував зростання цін на продукти, з яких складається культова страва у столичних супермаркетах, і підрахував, скільки в середньому обійдеться українцям приготування “олів’є” вдома.
Цього року зросли майже всі основні інгредієнти, що входять до складу “олів’є”. Тільки картопля не подорожчала. Порівняно з минулим роком вона навіть подешевшала на 15% і коштує в середньому 7 грн за кілограм.
Найбільше зросли ціни на цибулю і яйця. Ціна на цибулю підскочила майже вдвічі, а яйця подорожчали більш ніж на 50%. Баночка з консервованим горохом цього року обійдеться в 25-50 гривень. Найдорожчим інгредієнтом є ковбаса. Ціновий діапазон широкий – від 120 до 290 гривень за кілограм.
Що стосується ціни на майонез, то він подорожчав у середньому на 20%. Пачка соусу жирністю 67% і вагою 300 грамів коштує близько 29,9 грн, а торік ціна становила 24,9 грн.
Огірки в салат можна додавати свіжі або солоні. Кілограм свіжих зеленців коштує в середньому близько 49,9 гривень. Мариновані огірки – 40-70 гривень за кілограм.
Іноді ковбасу в салаті замінюють вареною куркою. Варто відзначити, що ціна за кілограм туші зросла на чверть. А філе за рік подорожчало більш ніж на 20%.
Для того щоб визначити вартість, за основу був узятий класичний рецепт салату.
Для його приготування потрібна картопля, морква, яйця, свіжі або мариновані огірки, консервований горох, варена ковбаса, цибуля, зелень і майонез.
У підсумку з’ясувалося, що приготування 3 кг “олів’є” на сім’ю обійдеться українцям в 209,9 грн, тоді як 2020 року цю кількість продукту можна було приготувати за 173,5 грн.
Отже, 1 кілограм “олів’є” цього року коштуватиме майже 70 гривень.
Читайте також:
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…
Кекси - це не тільки звичний солодкий десерт. На основі яєць можна готувати дуже смачні,…
З 1 червня у "Дії" з'являться платні функції: "Дія" починає монетизувати послуги
Фахівці перевіряють вакансії, розміщені роботодавцями та кадровими агентствами.
Розсада добре прижилася, але з настанням спеки, незважаючи на поливи, кущики починають в'янути, а листя…