Фото: Getty Images
По світу поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”. Випадки вже зафіксували щонайменше у восьми країнах. В Україні про появу нового штаму поки що не говорять.
– “Омікрон” викликає у нас велике занепокоєння. Він має мутацію, що прискорює його поширення. Отже, карантинні заходи важливі зараз, як ніколи. І краще уникати великого скупчення людей”, – зазначила технічний керівник ВООЗ з питань COVID-19 Марія Ван Керкхові.
При цьому новий штам COVID-19 цілком може вже поширюватися в США, заявляв провідний інфекціоніст країни Ентоні Фаучі. Тим часом у Британії запроваджують обов’язковий ПЛР-тест на другий день для приїжджих та карантин до отримання негативного результату. Прем’єр-міністр країни Борис Джонсон заявляв, що омікрон-штам коронавірусу здатний передаватися між повністю вакцинованими людьми. Також через нову загрозу одна за одною європейські країни скасовують авіаперельоти до Південної Африки. Зокрема, Британія, Німеччина та Нідерланди. Там від сьогодні ще й посилили обмеження. Бари, ресторани, кінотеатри та непродовольчі магазини закриватимуть о 17:00.
Поки що в МОЗ не заявляли про появу нового штаму в Україні. Однак, судячи з темпів розповсюдження, “Омікрон” скоро може бути і в нашій країні.
Читайте також:
Популярність рослинного молока зростає. Чим особливий цей напій і чи може він замінити коров’яче молоко?
Українці можуть отримувати не лише пенсію, а й певні пільги та доплати. Сьогодні розповідаємо, як…
Наш організм улаштований так, що навіть крихітні молекули можуть відігравати величезну роль. Коензим Q10 -…
У п'ятницю до України зайде активний циклон середземноморського походження.
Якою буде геомагнітна обстановка і що говорять астрофізики про можливість магнітних бур 22 серпня?
Щоб речі зі штучним пухом довго залишалися теплими та акуратними, важливо правильно їх прати та…