День пам’яті жертв Голодомору в Україні відзначається щочетвертої суботи листопада.
Ця пам’ятна трагічна дата була встановлена указом президента Леоніда Кучми 1998 року. День пам’яті жертв Голодомору покликаний нагадати про людські жертви. За різними даними, Голодомор 1932-33 років забрав життя від 4,5 до 10 мільйонів українців.
У ХХ столітті політика колективізації радянської влади призвела до трьох періодів голоду в Україні: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Радянський Союз не визнавав факту загибелі мільйонів українців від штучного голоду. Однак після 1991 року, зі здобуттям незалежності, стали доступні архівні документи та свідчення очевидців. На цій підставі Голодомор був визнаний геноцидом українського народу у 23 країнах світу.
Традиційно цього дня о 12:00 влаштовують загальнонаціональну хвилину мовчання, щоби вшанувати пам’ять мільйонів померлих. У церквах проводяться богослужіння, а в музеях виставки та заходи, що висвітлюють цю сумну сторінку української історії.
Щороку в День пам’яті жертв Голодомору проводиться акція “Запали свічку пам’яті”. Сотні свічок пам’яті одночасно запалюють біля меморіалу жертв голодомору у Києві та інших містах по всій країні.
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…