Як повідомляє прес-служба відомства, всупереч чуткам, що розповсюджуються в соцмережах, ковід-сертифікати не містять в собі жодної медичної таємниці.
“Періодично в соцмережах можна побачити відео та публікації, де вказується, що демонстрація COVID-сертифікату або довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. Автори таких повідомлень стверджують, що ніхто не може вимагати показати відповідний документ, оскільки це порушення прав громадян. Деякі навіть сперечаються з правоохоронцями, екіпажем транспорту або працівниками громадських закладів з приводу вимоги пред’явити документ про вакцинацію. Міністерство охорони здоров’я інформує, що згідно зі статтею 39-1 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення по медичну допомогу, діагноз, а також про відомості, отримані при його медичному обстеженні, тобто медична таємниця містить звернення до лікаря або діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає”, – зазначається у повідомленні. При перевірках дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити ковід-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.
При цьому норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у зазначених закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документа про щеплення. Водночас, уточнюють у відомстві, чинні карантинні норми передбачають, що в червоній зоні карантину можуть працювати тільки ті громадські установи, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19. Тобто у зазначених закладах вже йдеться про можливість перевірки документа про щеплення або негативний тест на COVID-19. “Щоб обмеження жовтого чи червоного рівнів не стосувалися громадських установ або масових заходів, співробітники або організатор повинні перевірити відповідні документи у відвідувачів. У разі, якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, підприємство має повне право відмовити у своїх послугах. Насамперед йдеться про те, що установи повинні дотримуватися правил роботи під час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236”, – додали в МОЗ.
Раніше опубліковано: МОЗ затвердило список професій для обов’язкової вакцинації від коронавірусу
Читайте також:
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…