Новини

Як сформувати смородину на урожай

Насамперед викопайте яму розміром 50х50 см, глибиною 12-15 см (викопану землю складайте окремо). По центру слід розмістити рослину, обрізавши гілки до 5-6 бруньки від кореневища і трохи присипати ґрунтом.

Більше яму не варто засипати: в ній саджанець буде рости до наступної осені. Протягом літа з бруньок розвинуться 5-6 гілок.

На початку жовтня, коли вони здерев’яніють, залишайте три найкращі, спрямовані в різні боки. І тільки після цього можна повністю засипати садивну яму землею, змішаною з перегноєм.

Урожай отримаєте на третину вищий (в цьому я переконався на власному досвіді).

Надалі кущі треба сформувати. Як уже згадувалося, в перший сезон ми залишили три гілки. На другий і третій рік додаємо по три молоді пагони. Починаючи з четвертого сезону три старі гілки вирізаємо, замінюючи трьома молодими.

Обрізання червоної смородини

Аналогічно «стрижуть» і червону смородину. Хоча є певна різниця: після першого року залишайте три гілки, протягом наступних трьох сезонів додавайте по дві молоді. Починаючи з п’ятого року два найстаріші пагони рекомендується вирізати і замінити молодими. Це обумовлено тим, що гілки смородини можуть зберігати родючість до 5-6 років.

Якщо маєте намір посадити смородину на великій ділянці, дотримуйтеся такої схеми: ширина міжрядь для сортів з розлогим кущем – 2 м, з напіврозлогим або прямим – 1,7 м. Відстань у ряду між рослинами – 0,75 м. На 1 сотці розміщують близько 70 кущів. Коли ж місця достатньо, то інтервал у рядку краще збільшити до 1 м. А от міжряддя зменшувати не варто, адже невдовзі гілки розростуться.

Чим обробити від шкідників

Дуже корисно мульчувати площу. Тоді вдасться зберегти вологу і захистити ґрунт від перегріву.

Смородина часто уражається шкідниками. Проти них навесні обробляємо двічі: одразу після розпускання бруньок і перед цвітінням. Маточники ж скроплюємо три рази (тими ж препаратами, що і малину). Подекуди на гілках заводиться різноманітна паразитна мікрофлора, грибки, мох. Знищити їх допоможе обприскування кущів мідним купоросом (наприкінці жовтня). Додатково через рік застосовуйте залізний купорос.

Валерій МЕЛЬНИК, садівник-дослідник

с. Кам’яногірка, Оратівський район, Вінницька область

Метки: обрізання смородина урожайність

Новое на сайте

  • Новини

Магнітні бурі на понеділок, 7 квітня 2025 року

Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

06/04/2025 20:56
  • Новини

Гороскоп на тиждень з 7 по 13 квітня

Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…

06/04/2025 19:50
  • Статті

Платимо за комуналку не виходячи з дому: як це зробити за допомогою телефону

Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…

06/04/2025 18:59
  • Статті

Пора готуватися до збирання кропиви: не проґавте момент

Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…

06/04/2025 17:55
  • Статті

Як зберігати зимовий одяг правильно: прості поради для ідеального порядку

Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…

06/04/2025 16:28
  • Статті

Народні рецепти проти внутрішньочерепного тиску: перевірено роками

Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…

06/04/2025 15:47