Парламент розглядає проект змін до Закону України «Про електронні комунікації», що стосується примусової реєстрації абонентів мобільного зв’язку. Згідно з документом, незабаром нам доведеться реєструвати SIM-карти, прив’язуючи їх до своїх паспортних даних. Головним мотивом для ухвалення законопроекту народні обранці називають особисту безпеку абонентів:
– Зараз багато хто користується Інтернет-банкінгом, люди отримують виписки на мобільні телефони, замовляють товари і послуги онлайн. Одночасно зростають і ризики шахрайства. В результаті розкрадання телефонів, у пам’ять яких було внесено персональні дані, виникають неприємні ситуації з банківськими рахунками, – так пояснюють необхідність нового законопроекту його автори.
Тим часом зареєструвати свої «сімки» за паспортом при бажанні можна вже сьогодні. Такий захід передбачено чинним законодавством України. І, за інформацією компанії «Київстар», кількість абонентів, що проходять у свого оператора процедуру прив’язки номера телефону до паспорту, постійно зростає.
Щоправда, експерти вважають, що мобільний зв’язок «за паспортами» може подорожчати. Контрактні пакети і зараз дорожчі за передплачені приблизно на 15-20%.
Якщо закон ухвалять, він набере чинності 1 січня 2022 року. З цього часу почнеться перехід на загальну реєстрацію. Закінчитися він має до 1 січня 2025 року. Абонентам, які не уклали до цієї дати письмовий договір з мобільним оператором на обслуговування, послуги надавати перестануть – тобто відключать.
На сьогодні майже 100 країн, серед яких Норвегія, Південна Корея, Індія, Таїланд, Бразилія, Перу, Польща, Німеччина, Росія, Білорусь і майже всі держави Африки використовують реєстрацію SIM-карток за паспортом. Водночас світовий досвід свідчить, що навіть там, де діє така практика, шахраї знаходять способи й далі викрадати чужі дані і, відповідно – чужі гроші. Тому чи захистить нас новий закон від телефонних аферистів – велике питання.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як одержати компенсацію за перебої зі світлом.
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…