Новини

Ведеш сидячий спосіб життя? – Інсульт не за горами!

Вчені з Університету Калгарі протягом дев’яти років вели спостереження за здоров’ям і способом життя 143 тисяч осіб віком понад 40 років, які раніше не страждали на інсульт, серцево-судинні захворювання і рак.

У середньому кількість щоденного часу в сидячому положенні склала близько чотирьох годин.

“З усіх учасників дослідження інсульти трапилися майже у трьох тисяч осіб. У учасників віком до 60 років з низькою фізичною активністю, які відпочивали в сидячому положенні більше восьми годин, ризик інсульту був вищий у 4,2 раза порівняно з тими, хто проводив час сидячи менше чотирьох годин, а з тими, хто до того ж ще був і дуже рухливий – у 7 разів”, – такий вердикт статті.

Лікарі рекомендують для всіх людей будь-якої вікової категорії більше рухатися і менше, якщо немає потреби, сидіти або лежати. Якщо людина з якихось причин змушена проводити час у сидячому положенні, то їй треба кожну годину робити перерву на 10-хвилинну фізичну активність. Тільки таким способом можна знизити ризик серцево-судинних захворювань і уникнути інсульту.

Ілюстративне фото

Раніше опубліковано: З віком набираємо вагу. Як уникнути цього? 

Новое на сайте

  • Новини

Пенсії по інвалідності восени 2025 року: чи очікувати підвищення у вересні

Громадяни України, які отримують пенсії по інвалідності, цікавляться, чи збільшаться розміри виплат з 1 вересня.…

21/08/2025 18:53
  • Статті

Пенсії борцям за незалежність: хто має право і як нараховують?

Борці за незалежність України у XX столітті та реабілітовані жертви політичних репресій мають право на…

21/08/2025 17:58
  • Пільги

Осіння грошова допомога на дрова та вугілля: хто і на яку суму може розраховувати

Держава виплатить компенсацію сім'ям деяких регіонів на покупку твердого палива. Гроші надійдуть у вересні-жовтні, і…

21/08/2025 16:29
  • Новини

Хто з пенсіонерів може легально не платити за комуналку – пояснення Пенсійного фонду

В Україні діє мало відома, але важлива соціальна програма, яка дозволяє окремим категоріям пенсіонерів взагалі…

21/08/2025 15:59
  • Новини

Салат не любить серпневу спеку: що робити, щоб зберегти врожай

Серпневі дні спекотні, а ночі прохолодні – і салат від цього страждає. Вибір правильного сорту…

21/08/2025 15:36
  • Новини

Незвичайне приготування гречки: додаємо курку й запікаємо в горщиках

Простий набір інгредієнтів і трішки фантазії – і звична гречка перетворюється на ситну й святкову…

21/08/2025 15:06