«Фахівці управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби звертають увагу, що найкращий час для боротьби зі слимаками – з травня по липень; в цей час слід намагатися їх більше знищити агротехнічним способом, передусім полінням бур’янів, обкошуванням ділянок, розпушуванням ґрунту, а також проводити міжрядний обробіток, оскільки в серпні вони відкладають нові яйця», – йдеться у повідомленні.
Також наголошується, що ефективниим є й ручне збирання шкідників у мокру погоду, після дощу, вночі та вранці по росі. Для цього в місцях їх скупчення розкладають мокрі ганчірки, шматки шиферу, фанери, дощечки, які розміщують на відстані 3-5 м одне від одного. Їх періодично переглядають і збирають слимаків.
Досить дієвим заходом є встановлення пасток з використанням пива, або суміші дріжджів і меду. Треба заповнити посудину зазначеною речовиною і заглибити її на рівні землі. Шкідники підповзуть на запах і потраплять у суміш. Кожні 2-4 дні слід перевіряти пастки, звільняти їх від шкідників і заповнювати новим розчином.
Що стосується хімічного методу боротьби, то в Україні зараз у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» не зареєстровано жодного препарату. Хоча в інших країнах застосовують препарати з діючою речовиною метальдегід.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про ефективні приманки проти дротяника.
Джерело: Аgrotimes.ua
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…