«Фахівці управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби звертають увагу, що найкращий час для боротьби зі слимаками – з травня по липень; в цей час слід намагатися їх більше знищити агротехнічним способом, передусім полінням бур’янів, обкошуванням ділянок, розпушуванням ґрунту, а також проводити міжрядний обробіток, оскільки в серпні вони відкладають нові яйця», – йдеться у повідомленні.
Також наголошується, що ефективниим є й ручне збирання шкідників у мокру погоду, після дощу, вночі та вранці по росі. Для цього в місцях їх скупчення розкладають мокрі ганчірки, шматки шиферу, фанери, дощечки, які розміщують на відстані 3-5 м одне від одного. Їх періодично переглядають і збирають слимаків.
Досить дієвим заходом є встановлення пасток з використанням пива, або суміші дріжджів і меду. Треба заповнити посудину зазначеною речовиною і заглибити її на рівні землі. Шкідники підповзуть на запах і потраплять у суміш. Кожні 2-4 дні слід перевіряти пастки, звільняти їх від шкідників і заповнювати новим розчином.
Що стосується хімічного методу боротьби, то в Україні зараз у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» не зареєстровано жодного препарату. Хоча в інших країнах застосовують препарати з діючою речовиною метальдегід.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про ефективні приманки проти дротяника.
Джерело: Аgrotimes.ua
Вирішили заламінувати документ «про всяк випадок»? Можливо, дарма — це може стати причиною багатьох проблем.…
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…