Четвер, 13 Лютого, 2025
ГоловнаНовиниЯк часто потрібно прати рушники, щоб не нашкодити своєму здоров'ю: експерти дали...

Як часто потрібно прати рушники, щоб не нашкодити своєму здоров’ю: експерти дали точну відповідь

Этот материал также доступен на русском языке
Які таємниці бережуть рушники у ванній кімнаті, і як часто їх потрібно міняти та прати?

Що буде, якщо довго не прати рушник? Мікроби, які на ньому збираються та інтенсивно розмножуються, обов’язково повернуться на вашу шкіру. Невелика подряпина або поріз – і маєте значний ризик підхопити непросте захворювання.

Як би ми ретельно не мили тіло, на ньому залишаються часточки бруду та мікроби. Значна частина цього потрапляє на рушник. У вологому і теплому середовищі бактерії отримують хороші шанси на розмноження. Додайте сюди ще мікроорганізми, грибки та віруси, які осідають на рушник з повітря. Особливий ризик у приміщеннях, де є туалет, а воду у ньому звикли спускати із відкритою кришкою унітазу. У результаті отримуємо настільки брудний рушник, що він може стати ледь не біологічною зброєю.

Хоча більшість бактерій, які живуть на шкірі людини, є умовно-патогенними, коли вони долають захисний бар’єр, можуть нашкодити організму досить сильно. Певні віруси та бактерії можуть жити на бавовняному рушнику близько доби чи навіть більше. Саме тому в громадських місцях пропонують не багаторазові, а паперові рушники або електричні сушарки для рук.

Як часто треба прати рушники

Американське дослідження, яке охопило сто людей, виявило: третина опитаних перуть рушники один раз на місяць, дехто – раз на рік.

Елізабет Скотт, професорка біології та співдиректорка Центру гігієни та здоров’я при університеті Бостона, радить прати рушники один раз на тиждень, пише BBC News Ukrainian.

«Якщо людина хвора, у неї блювота і діарея, то це правило, звісно ж, не працює. У такого хворого має бути свій рушник і прати його треба щодня», – наголошує експертка.

Також рушники потребують довшого часу прання і вищої температури, в щонайменше 40-60 градусів. Рекомендується додавати протимікробні пральні засоби.

Елізабет Скотт називає прання рушників своєрідною вакцинацією проти цілого ряду хвороб.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні