Раніше ми писали, що буде з майном, якщо не вступити в спадщину вчасно.
Для багатьох українців спадщина — це не лише передача майна, а й можливість зберегти сімейні цінності. Проте разом із майном можна успадкувати й борги покійного родича. Крім того, деякі права й обов’язки за законом не можуть передаватися у спадок. Тому перед прийняттям спадщини важливо уважно аналізувати всі деталі.
Згідно зі статтею 1219 Цивільного кодексу України, перелік прав і обов’язків, які не можна успадкувати, включає:
Деякі категорії осіб можуть бути позбавлені права на спадщину відповідно до статті 1224 Цивільного кодексу України. Серед них:
Суд також може позбавити права на спадщину осіб, які ухилялися від обов’язку утримувати спадкодавця або претендують на спадщину у неправомірних умовах.
Перед тим як погодитися на спадщину, варто:
Раніше ми писали, що оформлення шлюбного контракту — один із найефективніших способів захисту майнових прав у разі одруження. Проте навіть за його відсутності поділ майна можливий на законних підставах.
Також не забувайте, що спадщину в Україні можна отримати на основі закону або заповіту. У будь-якому разі ключ до успішного вирішення спадкових питань — уважність і знання законодавства.
Читайте також:
Шукаєте простий та швидкий рецепт для домашньої випічки? Це пісочне печиво стане вашим улюбленим. Мінімум…
У 2025 році працюючі пенсіонери, які продовжували працювати після призначення або попереднього перерахунку пенсії, отримають…
У різних країнах світу вікові обмеження для водіїв суттєво відрізняються. Деякі дозволяють сідати за кермо…
Торгівля одягом – специфічний бізнес. Необхідно враховувати модні тенденції та бути в курсі їхніх останніх…
Допомога включає продукти харчування, надані в межах міжнародної гуманітарної ініціативи. Інформація про порядок та місце…
Українці занепокоєні можливим підвищенням тарифів на електроенергію до 7 гривень за кВт/год. Чи виправдані такі…