Неділя, 22 Грудня, 2024
ГоловнаЗдоров'яРобота, що захищає мозок: які професії знижують ризик Альцгеймера

Робота, що захищає мозок: які професії знижують ризик Альцгеймера

Этот материал также доступен на русском языке
Навички швидкої орієнтації та прийняття рішень можуть знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Про це свідчить нове дослідження, яке вивчило вплив професійної діяльності на когнітивне здоров’я.

Раніше ми писали, що тривога, стрес і звуки сирен: як зберегти здоровий сон під час війни.

Як професія впливає на ризик Альцгеймера

Вчені виявили цікавий зв’язок між професійною діяльністю та ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Дослідження показало, що водії таксі та швидкої допомоги мають нижчі показники смертності від цього захворювання.

Особливості їхньої роботи, такі як постійне запам’ятовування маршрутів, швидка орієнтація у просторі та прийняття рішень у стресових ситуаціях, сприяють зміцненню ділянок мозку, пов’язаних із когнітивною активністю. Саме це захищає їхній мозок від вікових змін.

Чому саме ці професії?

Дослідники з’ясували, що ділянка мозку, яка формує когнітивні просторові карти, відіграє важливу роль як у навігації, так і у розвитку хвороби Альцгеймера. Провідний автор дослідження, Вішал Патель, пояснив, що стимулювання цієї зони мозку може знижувати ризик нейродегенеративних захворювань.

Однак аналогічних ефектів не виявлено серед водіїв автобусів чи пілотів. Їхня діяльність не вимагає такої інтенсивної просторової орієнтації, як у водіїв таксі чи медиків.

Перспективи для профілактики

Результати дослідження відкривають нові шляхи для розробки стратегій боротьби з Альцгеймером. Учені припускають, що тренування когнітивних функцій, пов’язаних із просторовою орієнтацією, можуть бути ефективним методом профілактики захворювання.

Це відкриття є значущим кроком у розумінні механізмів розвитку хвороби та розробці нових методів лікування й профілактики, які допоможуть зберегти когнітивне здоров’я на довгі роки.

Читайте також: 

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні