Яке сьогодні свято
15 грудня в Україні відзначають День працівників суду — професійне свято, яке було запроваджено Указом Президента України № 1318/2000 від 8 грудня 2000 року. Це свято підкреслює значення роботи судової системи та її працівників у забезпеченні верховенства права, справедливості та захисту прав громадян. У цей день вшановують суддів, працівників апаратів судів і всіх, хто сприяє ефективному функціонуванню судової системи. Свято нагадує про ключову роль судової гілки влади в суспільстві, її незалежність і відповідальність, а також мотивує до підвищення довіри громадян до правосуддя та вдосконалення судової системи в Україні.
Крім того, 15 грудня відзначають День утворення Програми ООН з навколишнього середовища. Ця організація була створена в грудні 1972 року, а її штаб-квартира розташована в Найробі, Кенія. UNEP відіграє важливу роль у розвитку глобальної екологічної свідомості, проведенні наукових досліджень та реалізації практичних заходів для збереження довкілля і підтримки сталого розвитку планети.
Ще сьогодні День чаю. Це свято найбільш популярне у В’єтнамі, Індії, Шрі-Ланці, Індонезії, Непалі, Кенії, Бангладеші, Малайзії, Танзанії, Малаві. Дату святкування обрали на честь ухвалення “Всесвітньої декларації прав працівників чайної індустрії”.
Щороку 15 грудня відзначають День кексу. Створили цей дивовижний день в ознаменування дуже компактних, але в той же час чудових солодощів. Справа в тому, що кекси популярні у всьому світі, і в кожній країні є свої особливості їх приготування. Сьогоднішнє свято є чудовою можливістю спробувати нові рецепти та порадувати себе чи близьких ароматною випічкою.
Що сьогодні за церковне свято
15 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Павла. Він був одним із перших християнських пустельників. Він народився приблизно 228 року в Єгипті та вирішив присвятити своє життя служінню Богу в усамітненні. Павло залишив місто та оселився у пустелі, де провів понад 90 років у молитві, пості та самотності. Він жив у печері, харчуючись плодами і вживаючи воду з джерела. Павло став символом аскетизму і духовної глибини. Одного разу, коли святий Антоній Великий відчув потребу в нових духовних наставниках, він зустрівся з Павлом у пустелі. Це була важлива подія, яка підкреслила значення аскетичного життя та духовних подвигів. Павло помер у віці 113 років. Він залишив після себе приклад відданості Богу та глибокої духовності, який надихав покоління ченців і пустельників.
Що не можна робити 15 грудня
- Не слід показувати свої негативні емоції.
- Забороняється їсти м’ясні і молочні продукти.
- Не можна сумувати, думати про погане.
Народні прикмети і традиції на 15 грудня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: великі кучугури снігу вказують на тепле, але не спекотне літо;
- іній на деревах видно — до врожайного року;
- яка погода, таким буде березень;
- північний вітер до лютих морозів;
- кіт поліз на піч — чекайте на похолодання.
Наші пращури вірили, що цього дня найкраще помиритися з тим, з ким давно перебуваєте в сварці. Це сприятливий день для примирення.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 15 грудня
Які сьогодні іменини: Василь, Олександр, Павло, Степан.
Вас також можуть зацікавити новини: