Раніше ми писали, що українців попередили про неправильні показання лічильників.
З початку 2025 року українців чекають зміни у розрахунках за доставку газу. Незважаючи на те, що базовий тариф залишиться на тому ж рівні, суми у платіжках можуть суттєво змінитися для окремих категорій споживачів. Найбільше зростання витрат очікує на мешканців невеликих населених пунктів, які використовують газ для опалення, тоді як економні споживачі, можливо, помітять зниження рахунків.
Зараз споживачі оплачують доставку газу, враховуючи обсяги споживання з 1 жовтня 2022 року до вересня 2023 року. У 2025 році рахунки формуватимуться на основі споживання газу за період з 1 жовтня 2023 року до 30 вересня 2024 року.
Сума у рахунках за доставку газу складається з двох компонентів: тарифу на доставку та обсягу споживання. Хоча тариф на доставку залишиться незмінним через діючий мораторій, обсяг споживання може суттєво змінитися.
Тариф на доставку можна дізнатися на сайті вашої газорозподільної компанії або у вашій платіжці. Наприклад, у густонаселеному Києві тариф на доставку газу один із найнижчих — 0,384 грн за кубометр, тоді як у менш заселених регіонах, як-от Миколаїв чи Кропивницький, суми значно вищі.
Для середньої родини з трьох осіб, яка мешкає у будинку площею 100 квадратних метрів, взимку знадобиться близько 500 кубометрів газу на опалення. Якщо додати витрати на приготування їжі та підігрів води, зимове споживання становить близько 531,5 кубометрів газу на місяць. Влітку ця цифра знижується до 31,5 кубометрів.
За рік така родина використає приблизно 3878 кубометрів газу. Цей показник визначає, яку суму потрібно буде сплачувати за доставку кожного місяця.
У випадку, якщо споживач скоротить річне споживання на 20%, можна суттєво знизити витрати. Наприклад, замість 3878 кубометрів споживання скоротиться до 3102,4 кубометра. Це дозволить економити на доставці від 27,7 грн на місяць у Харкові до 128,4 грн у Миколаєві.
Скорочення споживання газу не тільки допоможе зменшити витрати на доставку, а й значно знизить витрати на сам газ, тариф на який зараз становить 7,96 грн за кубометр.
Навіть якщо споживач не користується газом, за доставку доведеться платити. Мінімальний обсяг, за який потрібно сплатити, залежить від цілей використання:
Розрахунок обсягу для оплати мінімальної вартості доставки здійснює оператор газорозподільної мережі на основі даних за попередній “газовий рік”.
Оновлені правила мають на меті зробити нарахування більш справедливими, але водночас спонукають споживачів до енергоефективності.
Вас також можуть зацікавити новини:
Сон — одна з основних умов для збереження фізичного та психічного здоров’я, особливо під час…
Нові дослідження показують, що висота автомобіля є критичним фактором ризику для пішоходів, підсилюючи негативний вплив…
Літній вік не означає, що психічні розлади є нормою. Вчасна допомога та догляд здатні суттєво…
Ніжні всередині й хрусткі зовні, ці журавлинні мафіни стануть вашим улюбленим десертом. Легкі у приготуванні…
Шукаєте ідеальну страву для вечері вихідного дня? Ця паста поєднує вершковий соус, лимон і часник,…
Як додати кольору зимовому саду? Оберіть правильні рослини! Ми зібрали 5 кущів, які не тільки…